تیر ۲۴
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۱۹ اسفند ۱۳۹۸

افزودن لایه امنیت سایبری جدید در ایالت فیت تگزاس

ایالت فیت، تگزاس لایه حفاظتی دیگری برای مقابله با تهدید روزافزون حملات سایبری احتمالی اضافه کرد.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ ایالت فیت (Fayette County)، تگزاس لایه حفاظتی دیگری برای مقابله با تهدید روزافزون حملات سایبری احتمالی اضافه کرد. این ایالت در حال نمونه‌سازی محصول «Cynamics»، شرکت اسرائیلی است که برای شناسایی تهدیدات سایبری و پیش‌بینی حملات در شبکه هوشمند طراحی شده است.

فیل فریدِر (Phil Frieder)، مدیر ارشد اطلاعات ایالت فیت گفت که این بهترین کار برای شهروندان بدون هیچگونه هزینه‌ای برای ایالت است. وی افزود که با تحقیق در مورد شرکت اسرائیلی فوق به این نتیجه رسیده که اسرائیل نیز از این محصول استفاده می‌کند.

ایال الیاشیف (Eyal Elyashiv)، مدیرعامل شرکت Cynamics در سال 2018 با «Carbyne 911»، محل ادغام پلتفرم پیشرفته 911 با سیستم 911 موجود در سطح کشور به عنوان اولین مورد در ایالات متحده همکاری می‌کرده است. الیاشیف بعداً Cynamics را تشکیل داد.

شرکت فوق اعلام کرد که محصولش یک راه‌حل مقیاس‌پذیر و مقرون به صرفه در شبکه است که علاوه بر بهینه‌سازی مسائل عملکردی، تهدیدات نوظهور را در شبکه‌های هوشمند شناسایی و از حملات قبل از وقوع جلوگیری می‌کند.

به گفته شرکت اسرائیلی، تیم‌های امنیتی و فناوری اطلاعات می‌توانند به‌راحتی مسائل عملکردی شبکه را شناسایی و بهینه‌سازی و سپس آسیب‌پذیری‌ها و نقاط کور را کشف کنند.

فریدِر اخیراً در گفتگو با «urgentcomm.com» اظهار داشت :

«اکنون زمان شناسایی و محصور كردن ویروس دست‌ساز یا طبیعی است؛ مسئله جالب توجه در مورد شرکت Cynamics این است که وقتی آنها برای اولین بار این کار را به من نشان دادند مسئله شناسایی بسیار اهمیت داشت.»

وی با تأکید بر نیاز و فایده تأمین چندین لایه امنیت سایبری توضیح داد :

«ما همه در دریای فناوری هستیم. جلوگیری از جرایم سایبری، محافظت از مردم است. ما باید ناظر خوبی بر اطلاعاتی باشیم که شهروندان مجبور هستند به ایالت ارائه دهند. ما منبع بزرگ ذخیره اطلاعات هستیم.»

اطلاعات ارائه شده به مقامات محلی شامل اطلاعات مهم شخصی مانند : اطلاعات مربوط به گواهینامه رانندگی، سوابق مالیاتی، خرید ملک، مجوزهای ازدواج یا اوراق فرزندخواندگی هستند.

مدیر ارشد اطلاعات ایالت فیت، تگزاس معتقد است که آماده‌سازی سایبری با استفاده از یک دفاع چند لایه باید صورت گیرد و محصول Cynamics یکی از چندین لایه دفاعی مورد استفاده سازمان او است. وی با اشاره به استفاده از این محصول همزمان با دیگر ابزارهای امنیت سایبری موجود گفت که مهم‌ترین مسئله دفاع چندین لایه برای دفاع از شهروندان آمریکایی است.

فریدِر خاطرنشان کرد :

«امروز کار تجزیه و تحلیل به کمک هوش مصنوعی صورت می‌گیرد. برنامه Cynamics همه کارهای مهم را انجام می‌دهد. کار اصلی، آماده‌سازی است؛ ما باید در مقابله با تهدیدها کنترل‌ها و طرز فکر متفاوتی داشته باشیم. جرایم سایبری مانند سرطان است؛ ما باید پیش از رشد اندازه تومور، لکه کوچک را شناسایی کنیم. به کمک محصول شرکت، این یک کار 2 سر بُرد برای همه خواهد بود.»

او درنهایت ادامه داد که کمیسیون ایالت فیت از تمام اقدامات امنیت سایبری برای بهبود امنیت شهروندان پشتیبانی می‌کند.

منبع: سایبربان

نظرات