بهمن ۰۴
دبیر خبر | ۲۸ آبان ۱۳۹۹

استخدام ۱۴۰ ربات توسط اف بی آی برای بازیابی اطلاعات

پلیس فدرال آمریکا برای بازیابی برخی اطلاعات موردنیاز از میان انبوهی از فایل‌های قدیمی از ۱۴۰ ربات هوشمند استفاده می‌کند.

به گزارش کارگروه بین الملل سایبربان به نقل از زد دی نت، فایل‌های قدیمی ذخیره‌شده بر روی رایانه‌های مختلف معمولاً سازمان‌دهی مناسبی ندارند و جستجو در میان آن‌ها برای یافتن مطالب موردنظر کاری وقت‌گیر و پرهزینه است.
در دفاتر و ادارات مختلف اف بی آی به وسعت بیش از ۲۳ هزار مترمربع، بیش از ۳۶۰ هزار فایل از اسناد کاغذی مختلف وجود دارد که بدون سازمان‌دهی به حال خود رهاشده و جستجو در آن‌ها ممکن نیست. برخی از این اسناد حاوی داده‌های حساسی هستند که اطلاع از آن‌ها برای مقابله با جنایتکاران یا شناسایی افراد بی‌گناه و نیز مجرمان ضروری است.
از همین رو اف بی آی تصمیم گرفته به‌منظور تسهیل جستجوی اسناد یادشده در بیش از ۲۵۰ اداره خود در سراسر جهان از ربات‌ها کمک بگیرد. اف بی آی در طول یک قرن فعالیت خود حدود ۲ میلیارد سند کاغذی تولید کرده و قصد دارد با استفاده از ۱۴۰ ربات تولیدشده توسط شرکت نروژی آئوتواستور برای ساماندهی و تسهیل جستجوی اسناد یادشده اقدام کند.
این ربات‌ها با بررسی فایل‌های اسناد یادشده آن‌ها را به‌دقت دسته‌بندی کرده و برچسب‌ها و کلیدواژه‌های مرتبط را به هر یک از آن‌ها اختصاص می‌دهند. انتظار می‌رود ساماندهی این اسناد تا سال ۲۰۲۲ به پایان برسد.
 

منبع: مهر

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.