آذر ۰۸
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۱ آذر ۱۳۹۹

از دست دادن دسترسی Amazon Prime به HBO

کانال‌های ویدئویی «Amazon Prime» تا سال آینده دسترسی به «HBO» را از دست خواهند داد.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبریان؛ به گفته «CNBC»، آمازون سال آینده ارائه «HBO» را به عنوان یک کانال مستقل «Prime Video » متوقف می‌کند. این شرکت HBO را به عنوان اشتراك كانال با قیمت ماهانه 15 دلار به مشتركان Prime ارائه می‌دهد و آنها می‌توانند از طریق «Fire TV» به برنامه‌های آن دسترسی پیدا كنند. اگرچه قرارداد فعلی آمازون با «WarnerMedia» در سال 2021 منقضی می‌شود، اما طبق گزارش‌ها، کانال کاملاً بسته خواهد شد. این نشریه اعلام کرد که این بخشی از برنامه WarnerMedia است که «HBO Max» را تنها نقطه ورود مشتریان در سرویس‌های پخش قرار می‌دهد.

HBO Max سرانجام چند روز پیش، تقریباً 6 ماه پس از راه‌اندازی، با توجه به مذاکره بین شرکت‌ها، به عنوان یک برنامه برای پلتفرم Amazon Fire TV در دسترس قرار گرفت. این برنامه همه موارد استاندارد HBO را همراه با محتوای اضافی و دسترسی به فیلم‌های جدید ارائه می‌دهد. مشتریانی که هم اکنون هزینه‌های HBO را از طریق کابل یا اشتراک کانال HBO پرداخت می‌کنند، می‌توانند بدون هزینه اضافی به برنامه دسترسی یابند.

CNBC اظهار داشت که فشار روی مشترکان فعلی برنامه‌های دیگر و گزینه‌های پخش و حرکت به سمت HBO Max به WarnerMedia کمک می‌کند تا اطلاعات مورد نیاز بیننده را برای تبلیغات هدفمند به‌دست آورد. با وجود رایگان نبودن سرویس، انتظار می‌رود این شرکت رسانه‌ای سال آینده یک مورد ارزان قیمت با پشتیبانی آگهی را راه‌اندازی کند.

منبع: سایبربان

نظرات