آبان ۰۳
دبیر خبر | ۲۴ مهر ۱۳۹۹

ارزان ترین هدست واقعیت مجازی عرضه شد

اوکولوس کوئست ۲ که ارزان‌ترین هدست واقعیت مجازی تولیدشده در جهان تلقی می‌شود، سرانجام برای خریداری در دسترس علاقمندان قرار گرفت.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان به نقل از انگجت، این هدست نسبت به مدل اولیه آن سبک‌تر و قدرتمندتر بوده و هم به‌طور مستقل و هم با استفاده از رایانه‌ها و دیگر محصولات الکترونیک قابل‌استفاده است. اکثر هدست های واقعیت افزوده موجود در بازار بدون اتصال به رایانه‌ها قابل‌استفاده نیستند.
تعدادی از بازی‌های رایانه‌ای مهیج موجود در بازار نیز با این هدست سازگار شده‌اند که ازجمله آن‌ها می‌توان به The Walking Dead: Saints & Sinners و Rez Infinite اشاره کرد.
پردازنده این هدست از نوع اسنپ دراگون ایکس آر ۲ بوده و توسط شرکت کوالکوم تولیدشده است. ۶ گیگابایت رم، ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی موجب ارتقای سخت‌افزاری این هدست شده است. در مدل اولیه اوکولوس ۴ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی مورداستفاده قرارگرفته بود.
دقت نمایشگرهای ال سی دی این هدست ۱۸۳۲ در ۱۹۲۰ پیکسل است و لذا ۵۰ درصد به تعداد پیکسل‌های هر نمایشگر افزوده‌شده است. نرخ تازه‌سازی صفحه هر نمایشگر ۷۲ هرتز است که با یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری در آینده به ۹۰ هرتز افزایش می‌یابد.
 

منبع: مهر

نظرات