بهمن ۰۹
دبیر خبر | ۲۲ خرداد ۱۳۹۸

آیفون احتمالاً خارج از چین تولید می‌شود

فاکس کان اعلام کرده در صورت بالا گرفتن تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین می‌تواند آیفون را در کارخانه این شرکت در خارج از کشور تولید کند.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ بزرگ‌ترین کارخانه تولیدکننده موبایل‌های اپل اعلام کرده در صورت تشدید جنگ تجاری میان چین و آمریکا می‌تواند آیفون را خارج از چین تولید کند.

شرکت تایوانی «فاکس کان» میلیون‌ها آیفون را در کارخانه‌های خود سرهم می‌کند. این شرکت اعلام کرده ظرفیت کافی برای تأمین تقاضای آیفون در کارخانه‌های خود خارج از چین را دارد. لیو یانگ وی مدیر این کارخانه دراین‌باره گفت: ۲۵ درصد ظرفیت تولید ما خارج از چین است. ما به اپل کمک می‌کند تقاضای آیفون در بازار آمریکا را تأمین کند. ما ظرفیت کافی برای تأمین تقاضای اپل را در اختیارداریم.

این درحالی است که فاکس کان تاکنون بخشی از تولید آیفون را به هند منتقل کرده تا از مالیات بر واردات در چین رهایی یابد.

این شرکت همچنین تعهد کرده میلیاردها دلار در کارخانه خود در آمریکا که در ویسکانس قرار دارد، سرمایه‌گذاری کند. البته بعید به نظر می‌رسد در این کارخانه آیفون تولید شود.

اگر دونالد ترامپ تعرفه مالیات بر واردات به ارزش ۳۰۰ میلیارد دلار بر کالاهای چینی وضع کند، اپل با این شیوه می‌تواند خود را از شر این مالیات خلاص کند.

قرار است آیفون‌های جدید در ماه سپتامبر رونمایی شوند و هرگونه افزایش مالیات بر واردات کالاهای چینی به معنای گران‌تر شدن دستگاه‌های این شرکت است.

منبع:

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.