گوگل به مردم آفریقا سواد دیجیتال آموزش می‌دهد


نویسنده:
شرکت گوگل اعلام کرد با هدف بهبود اقتصاد و پرورش نیروی کاری بهتر، قصد دارد سواد دیجیتال را به مردم آفریقا آموزش بدهد.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ گوگل به تازگی اجلاسی را در شهر لاگوس نیجریه برگزار و محصولات جدید خود را به مردم آفریقا معرفی کرد. این شرکت همچنین اعلام کرد قصد دارد به استارت‌آپ‌ها و توسعه‌دهندگان آفریقایی سواد دیجیتال و فرصت‌های اقتصادی را آموزش بدهد.
بر اساس آخرین گزارش‌های موجود، تا سال 2034 بیش از 1.1 میلیارد نیروی کاری در آفریقا وجود خواهد داشت، با وجود این در حال سال تنها 3 تا 4 میلیون فرصت شغلی ایجاد می‌شود.
گوگل قصد دارد برای رفع معضل یاد شده به مردم آفریقا سواد دیجیتال یاد بدهد. هدف‌گذاری این شرکت برای سال گذشته یک‌میلیون نفر بود و در حال حاضر قصد دارد آن را به 10 میلیون نفر دیگر آموزش بدهد. همچنین به 100 هزار نفر از توسعه‌دهندگان نرم‌افزار موبایلی نیز در این زمینه آموزش داده خواهد داد. در حال حاضر این طرح روی نیجریه، کنیا و آفریقای جنوبی تمرکز خواهد داشت.
گوگل مدتی قبل اعلام کرده بود برای گسترش دسترسی آزادانه به آموزش‌ها 20 میلیون دلار در آفریقا سرمایه گذاری و به استارت‌آپ‌های خصوصی کمک مالی می‌کند. بر اساس چشم‌انداز این شرکت در طول 3 سال آینده، 3 میلیون دلار کمک‌هزینه‌ی مالی به بیش از 60 استارت‌آپ پرداخت می‌شود.
شرکت مذکور قصد دارد یوتیوب گو (YouTube Go)، نقشه و جستجوگر خود را به شکل مفیدتری در آفریقا ارائه بکند. برای مثال یوتیوب گو قابلیت تماشای ویدئو به شکل آفلاین را بهبود بخشیده و تا پایان سال در اختیار تمام کاربران نیجریه قرار می‌گیرد.
شرکت یاد شده مدتی قبل نیز با استفاده از قابلیت استریت ویو (Street view)، ده هزار کیلومتر از جاده و محل‌های مختلف لاگوس را تحت پوشش قرار داده است. همچنین اعلام شد این شرکت قصد دارد سرعت اینترنت ارائه شده در آفریقا را افزایش بدهد. این کار  با بهره‌گیری از چند ویژگی جدید صورت می‌گیرد که با کاهش90 درصدی داده‌ها، سرعت بارگذاری محتوای مورد نظر را تا 5 برابر افزایش می‌دهد.

نظرات (0)