شهریور ۳۱
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۲۱ مرداد ۱۳۹۹

گسترش تجهیزات 5G در هند

شرکت هندی فناوری‌های «VVDN» قصد دارد تولید محلی تجهیزات 5G را گسترش دهد.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ فناوری‌های «VVDN»، سازنده قرارداد مخابراتی خانگی، در حال گسترش تولید محلی تجهیزات 5G برای اپراتورهای مخابراتی محلی و جهانی است.

پانیت آگاروال (Puneet Agarwal )، مؤسس و رئیس فروش جهانی در فناوری‌های  VVDN گفت که این شرکت یک پایگاه «PCB»، برد مدار چاپی را با سرمایه‌گذاری 60 تا 70 میلیارد روپیه شروع خواهد کرد و یک سرمایه‌گذاری 75 میلیارد روپیه برای ساخت در مدت 12 تا 15 ماه انجام می‌دهد.

آگاروال اظهار داشت :

«این پایگاه علاوه بر سوار کردن PCB، می‌تواند برد مدار چاپی لخت را نیز در هند بسازد. واردات محصولات 5G و وای‌فای تمام شده بسیار دشوار خواهد بود و این کار مسیر طراحی و ساخت محلی و کمک به شرکت‌هایی مانند ما را هموار می‌کند.»

سازنده تجهیزات اصلی (ODM) همچنین با آریتل (Airtel) و «Rakuten» ژاپن از طریق همکاران خود برای ارائه محصولات 5G و وای‌فای همکاری می‌کند. این شرکت قصد دارد از یک مدل مشترک برای همکاری با اپراتورهای مخابراتی در سراسر جهان پیروی کند.

VVDN اخیراً یک قرارداد تولید نسل پنجم با فناوری‌های «Sterlite» برای تولید محصولات رادیویی 5G از جمله سلول‌های کوچک و ماکرو «RU» امضا کرده است. هر 2 شرکت در حال مذاکره برای تأمین سلول‌های کوچک و مایکرو نسل پنجم از راکوتن ژاپن برای مشاغل هستند.

شرکت فوق همچنین در حال مذاکره با «Bharti Airtel» برای ارائه محصولات اینترنت اشیا مانند دوربین‎های هوشمند است. آگاروال در این خصوص توضیح داد :

«ما در حال ارائه راه‎‌حل اتصال و تأمین سخت‌افزار و نرم‌افزار از طریق «HFCL» هستیم. این محصولات به‌طور کامل در هند طراحی و ساخته شده‌اند.»

VVDN اخیراً 250 میلیارد روپیه از سهام خصوصی «Motilal Oswal» را برای تأمین اعتبار ساخت و توسعه پروژه‌های تحقیق و توسعه در هند، به‌ویژه در حوزه 5G، جمع‌آوری کرده است.

مدیر اجرایی شرکت اعلام کرد :

«در چند سال آینده، ما شاهد رشد چند برابری خواهیم بود؛ و مدیریت شرکت قادر به دیدن همه چیز در آینده است. ما شاید در 2 سال آتی به دنبال بودجه بیشتری باشیم.»

شرکت هندی نزدیک به یک میلیون واحد در فضای مخابراتی حمل و نقل و ادعا می‌کند که برای سال آینده به لحاظ سفارش تکمیل است. این شرکت در بخش تولید، حدود 2000 کارمند دارد که هر 3 ماه 30-40 درصد رشد داشته است. آگاروال گفت که با وجود همه‌گیری ویروس کرونا، 500 نفر کارمند جدید استخدام شده‌اند و این شرکت 300 نفر کارمند دارد که به دنبال مهندسی محصول هستند.

منبع: سایبربان

نظرات