بهمن ۰۴
دبیر خبر | ۱۵ آبان ۱۳۹۹

کوآلکام درخواست برای تأمین قطعات هوآوی را تائید کرد

مدیرعامل شرکت کوآلکام در جلسه‌ای که برای گزارش عملکرد شرکت در سال مالی 2020 برگزارشده بود، تائید کرد که این شرکت برای تأمین قطعات هوآوی از دولت آمریکا درخواست مجوز کرده است

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان از چند هفته گذشته شرکت‌های زیادی در حال دریافت مجوز از ایالات‌متحده آمریکا برای تأمین قطعات هوآوی هستند. در این میان، بزرگ‌ترین شرکت تولید‌کننده تراشه در دنیا یعنی شرکت کوآلکام نیز تائید کرده است که برای تأمین قطعات برای این شرکت چینی به دولت درخواست داده است. استیون مولنکوف، مدیرعامل کوآلکام، زمانی که در حال گزارش عملکرد شرکت در سال مالی 2020 بود، این موضوع را تائید کرد. البته این شرکت هنوز موفق به دریافت مجوز نشده است و درخواست آن در حال بررسی است. 
در هفته‌های گذشته شرکت‌هایی مانند سونی، اینتل، AMD، سامسونگ دیسپلی و… از دولت آمریکا برای همکاری با این شرکت بزرگ چینی مجوز دریافت کرده‌اند. این مجوزها برای هوآوی بسیار مهم و حیاتی هستند زیرا به او کمک می‌کنند که باوجود تحریم‌های ناخواسته‌ای که روزبه‌روز به آن‌ها افزوده می‌شود بتواند کسب‌وکار خود را سرپا نگه دارد. 
طبق یک گزارش، حدود 300 شرکت از دولت آمریکا درخواست مجوز همکاری با هوآوی داشته‌اند و تنها یک‌دهم آن‌ها تاکنون موفق به دریافت مجوز شده‌اند. علاوه بر کوآلکام، شرکت سامسونگ الکترونیکس نیز هنوز منتظر دریافت مجوز است. 
طبق گزارشی که شرکت کوآلکام برای سال مالی 2020 خود منتشر کرده است، درآمد این شرکت در آخرین فصل سال مالی حدود 6.5 میلیارد دلار بوده است. جالب است که درآمد کوآلکام در آخرین فصل سال مالی گذشته، 4.8 میلیارد دلار بوده و این به این معناست که درآمد این شرکت نسبت به همین زمان در سال گذشته 35 درصد رشد داشته است. 

منبع: کلیک

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.