شهریور ۳۱
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۱۷ تیر ۱۳۹۹

کنترلر ایکس باکس Slimmer در مایکروسافت

در حال حاضر یک کنترل کننده ایکس‌باکس «Slimmer» برای سرویس پخش بازی «xCloud» مایکروسافت وجود دارد.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ انتخاب واضح برای انجام بازی‌های مورد علاقه ایکس باکس وان (Xbox One) از طریق سرویس پخش بازی «xCloud» مایکروسافت نسخه بلوتوث کنترل کننده ایکس‌باکس وان است، اما به هیچ وجه یک گیم پد کوچک نیست. اگر به دنبال چیزی کمی پیچیده‌تر (و مقرون به صرفه‌تر) هستید، «8Bitdo» کلیپ قابل تنظیم را برای تلفن هوشمند اندروید ایجاد کرده است.

برپایه کنترلر عالی «SN30 Pro» از 8Bitdo، الهام گرفته از طراحی رنگی «Super Nintendo»، SN30 Pro برای ایکس باکس با یک دکمه کاملاً سیاه و دکمه‌های رنگی مطابق با ظاهر مایکروسافت و یک آرم ایکس (X) در جلو و وسط، تغییراتی داشته است. این ابزار فاقد لرزش یا ویژگی‌های صوتی است که احتمالاً به 18 ساعت شارژ باتری نیاز دارد، اما 8Bitdo دارای پشتیبانی از نرم‌افزار «Ultimate» مانند «8Bitdo SN30 Pro+» است که به گیم‌پلی جدید اجازه می‌دهد تا برحسب طرح دکمه و حساسیت جوی استیک به‌طور کامل تنظیم شود.

یک مورد که گیمرهای ایکس باکس شاید در مورد SN30 Pro برای ایکس باکس دوست نداشته باشند، طرح چوب آنالوگ است که جوی استیک‌ها را همانند کنترلرهای سونی درکنار هم قرار می‌دهد. کنترلرهای رسمی ایکس باکس وان دارای ویژگی آنالوگ سمت چپ هستند که در بالای پد 4 طرفه قرار دارد، بنابراین به‌طور بالقوه برخی تنظیمات مورد نیاز پیش از راحتی گیمرها در دست رخ می‌دهند.

SN30 Pro برای ایکس باکس، 45 دلار (36 پوند) ارزش دارد و شامل کلیپ قابل جابجایی و تنظیم برای نصب تلفن هوشمند خود به گیم پد خواهد بود. با این حال، انتظار نمی‌رود تا 21 سپتامبر امسال این گجت در دسترس قرار گیرد و درنتیجه زمان کافی برای مایکروسافت در انتقال xCloud از مرحله پیش‌نمایش عمومی محدود به یک سرویس رسماً در سراسر جهان فراهم می‌شود.

منبع: سایبربان

نظرات