مرداد ۱۴
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۲۳ بهمن ۱۳۹۸

کاربرد پلتفرم جدید امنیتی در شرکت برق اسرائیل

پلتفرم «PenTera» از سوی شرکت برق اسرائیل با هدف اعتبارسنجی به کنترل‌های امنیت سایبری انتخاب شد.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ «Pcysys»، ارائه دهنده پلتفرم آزمایش نفوذ اعلام کرد که شرکت برق اسرائیل، «PenTera»، پلتفرم آزمایش نفوذ خودکار شرکت را با هدف اتوماسیون تلاش‌های تأیید امنیت سایبری انتخاب کرده است.

یانیف آویهازیرا (Yaniv Avihazira)، رئیس زیرساخت فناوری اطلاعات شرکت برق اسرائیل گفت :

«توانمندی ما برای انجام آزمایشات نفوذ به نسبت تقاضا بی‌سابقه است. ما یک شبکه عظیم داریم و دائماً تغییرات ایجاد می‌کنیم؛ بنابراین توانایی تمرکز آزمایش نفوذ روی بخش‌ها یا دارایی‌های خاص و تأیید اعتبار در هر زمان برای ما قریب‌الوقوع است. PenTera یک بررسی دقیق از امنیت سایبری شبکه برای ما فراهم کرده و این کاری است که تاکنون صنعت نمی‌توانسته ارائه دهد.»

کارشناسان معتقدند که پلتفرم یاد شده با استفاده از جدیدترین تکنیک‌های هک کردن، شبکه را اسکن و در آن نفوذ می‌کند و تلاش‌های بازسازی را با دیدگاه تأثیر تجاری در اولویت قرار می‌دهد. به کمک این پلتفرم سازمان‎ها می‌توانند با انجام تست‌های نفوذ در صورت تقاضا در راستای چارچوب «MITRE ATT&CK» در بالاترین سطح انعطاف‌پذیری باقی بمانند. این پلتفرم، دامنه آنچه امروزه به‌وسیله چندین ابزار جداگانه از جمله ارزیابی آسیب‌پذیری، اعتبارسنجی کنترل امنیتی و قدرت اعتبار، یکپارچگی تقسیم، بهداشت داده‌های حساس، آزمایش تجهیزات شبکه و ممیزی‌های دسترسی ممتاز اداره می‌شود را در بر می‌گیرد.

سیوان هارِل (Sivan Harel)، مدیر فروش منطقه‌ای اسرائیل و اروپای شمالی در شرکت Pcysys اظهار داشت :

«شرکت برق اسرائیل در رویکرد خود در حوزه امنیت سایبری پیشرو است؛ این شرکت به کمک پلتفرم PenTera دید کاملی نسبت به شبکه پیدا می‌کند و می‌تواند از بازنگری مداوم وضعیت سایبری اطمینان حاصل کند. ما افتخار می‌کنیم که با این توانایی در صنعت پیشرو هستیم.»

درباره شرکت برق رژیم صهیونیستی

شرکت برق اسرائیل – که در سال 1923 تأسیس شد – بزرگ‌ترین تأمین کننده برق در اراضی اشغالی محسوب می‌شود؛ این سازمان، ایستگاه‌های تولید برق، ایستگاه‌های فرعی و شبکه‌های انتقال و توزیع را ایجاد، نگهداری و اداره می‌کند. این شرکت تنها نهاد برق دولت صهیونیست به شمار می‌رود. ظرفیت تولید موجود نشان دهنده 75 درصد کل ظرفیت تولید برق در این منطقه است.

درباره Pcysys

این شرکت، PenTera، پلتفرم آزمایش نفوذ خودکار را با توانایی ارزیابی و کاهش ریسک امنیت سایبری ارائه می‌دهد. با استفاده از دیدگاه هکرها، نرم‌افزار شناسایی و آسیب‌پذیری‌های پدافند سایبری تجزیه و تحلیل و اولویت‌بندی می‌شوند. صدها متخصص امنیتی و ارائه دهنده خدمات در سراسر جهان از این پلتفرم برای انجام آزمایش‌های نفوذ مبتنی بر ماشین برای مصونیت بهتر در برابر حملات سایبری شبکه‌های سازمان‌ها استفاده می‌کنند.

منبع: سایبربان

نظرات