تیر ۲۴
دبیر خبر | ۱۵ آذر ۱۳۹۲

چراغ قوه آندروید برنامه ای برای جاسوسی از کاربران

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) اعلام کرد که یکی از توسعه دهندگان آندروید متهم به برداشت مخفیانه و فروش اطلاعات مکانی کاربران توسط نرم افزار چراغ قوه آندروید است.

موسسه خبری سایبربان: کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) اعلام کرد که یکی از توسعه دهندگان آندروید متهم به برداشت مخفیانه و فروش اطلاعات مکانی کاربران توسط نرم افزار چراغ قوه آندروید است. این نرم افزار بر روی ده‌ها میلیون دستگاه اندروید نصب شده است.

با توجه به FTC، نرم افزار چراغ قوه درخشان نه تنها به کاربران نور دستی را ارائه می‌کند، بلکه داده‌های محلی آنها و هویت دستگاه را جمع آوری می‌کند،  سپس اطلاعات جمع آوری شده را به تبلیغ کنندگان شخص سوم می‌فروشد. این نرم افزار بر روی ده‌ها میلیون دستگاه اندروید نصب شده است.
هنگامی که توسعه دهندگان به کاربران در مورد فعالیت‌های این برنامه اطلاع رسانی کردند، FTC بیان کرد که اطلاعات اشتباه نمایش داده شده بودند یا تنظیمات کاربر نادیده گرفته شده بودند. علاوه بر این، کمیسیون FTC متهم کرد که چراغ قوه درخشان اطلاعات کاربران را ردیابی و انتقال می‌دهد، حتی قبل از اینکه کاربران فرصتی برای خواندن EULA و پذیرش یا رد شرایط توافق را داشته باشند.
جسیکا ریچ مدیر دفتر حمایت از مصرف کنندگان FTC گفت وقتی که به مصرف کنندگان انتخاب آگاهانه واقعی داده می‌شود، آنها می‌توانند برای خود تصمیم بگیرند که آیا بهره مندی از یک سرویس ارزش اطلاعاتی است که آنها باید به اشتراک بگذارند تا از آن استفاده کنند یا خیر. اما این برنامه کاربران را در مورد اینکه چگونه اطلاعاتشان قرار بود مورد استفاده قرار گیرد، در تاریکی رها می‌کند.
تحت شرایط این قرارداد، FTC گفت که Goldenshores از جمع آوری اطلاعات بطور مخفیانه و انتقال آنها بدون رضایت کاربران ممانعت خواهد کرد. علاوه بر این، این شرکت ملزم خواهد بود به طور کامل فاش کند که چگونه این نرم افزار اطلاعات کاربر را اداره می‌کند و به آنها دسترسی پیدا می‌کند.
این سیستم که مقامات ادعا می‌کنند غیر قانونی نیست، قادر به ردیابی حرکات کاربر در نقاط قابل دسترسی متعدد است و همچنین زمانی که دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد./

نظرات