تیر ۲۵
دبیر خبر | ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

پرتاب موفق نخستین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی ایران توسط سپاه

نخستین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی ایران توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با موفقیت در مدار زمین قرار گرفت.به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ منابع خبری از پرتاب موفق نخستین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی ایران توسط سپاه پاسداران خبر دادند. این پرتاب

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ منابع خبری از پرتاب موفق نخستین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی ایران توسط سپاه پاسداران خبر دادند. این پرتاب در راستای حضور نظامی ایران در فضا صورت گرفته است.

بنابر گزارش ایسنا به نقل از رسانه سپاه نیوز، سپاه پاسداران جمهوری اسلامی صبح امروز چهارشنبه 3 اردیبهشت ماه موفق به پرتاب اولین ماهواره نظامی خود به فضا شد.

این ماهواره که نور نام دارد با استفاده از ماهواره‌بر «قاصد» از کویر مرکزی ایران با موفقیت پرتاب و در مدار ۴۲۵ کیلومتری زمین قرار گرفته است.

در این راستا بیانیه سپاه پاسداران به شرح زیر اعلام شده است:

ماهواره نور به عنوان نخستین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (چهارشنبه ۳ اردیبهشت ماه) از ماهواره‌بر ۲ مرحله ای قاصد از کویر مرکزی ایران توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با موفقیت پرتاب و در مدار ۴۲۵ کیلومتری زمین قرار گرفت.

این اقدام دستاوردی بزرگ و تحولی نوین در عرصه فضایی برای ایران اسلامی خواهد بود.

همچنین این رسانه اعلام نموده که اخبار تکمیلی در مورد این پرتاب متعاقباً اعلام خواهد شد.

با توجه به این پرتاب باید از این به بعد ایران را نیز در جمع کشورهای بزرگ دنیا که در فضا نیز حضور نظامی دارند جای داد. این ماهواره‌ها در موارد بسیار متعددی مانند عکسبرداری نظامی، بررسی تحرکات و کسب اطلاعات به کار می‌روند و لازمه کسب آگاهی از موقعیت‌های استراتژیک و اهداف مد نظر نهاد نظامی مرتبط می‌باشند.

 

نظرات