تیر ۲۴
دبیر خبر | ۱ خرداد ۱۳۹۷

پای فروش مواد مخدر به مدارس باز شد

تحقیقات اخیر در وب تاریک نشان می دهد، حتی نوجوانان مدرسه ای برای خرید مواد مخدر از وب تاریک استفاده می کنند.

پژوهش های اخیر شرکت Mirror نشان می دهد، شمار کثیری از دانش آموزان در سراسر جهان با استفاده از ارز های دیجیتالی مانند بیت کوین، اقدام به خرید مواد مخدر از فروشگاه های وب تاریک می کنند. اما خرید مواد مخدر تنها مشکل به وجود آمده در فضای مدارس نیست بلکه در برخی موارد به دانش آموزانی اشاره شده است که با تجربه به دست آمده از خرید های قبلی خود، به پخش مواد مخدر در کلاس های خود مشغول شده اند. یعنی یک دانش آموز نوجوان که هنوز به سن قانونی نرسیده است به راحتی به یک دلال مواد مخدر تبدیل شده است. از طرفی این فضای به وجود آمده می تواند رشد اعتیاد در مدارس را افزایش داده و جهان را با معتادانی رو به رو کند که هنوز وارد سن قانونی نشده اند.

چگونه یک نوجوان می تواند به راحتی از وب تاریک، مواد مخدر تهیه کند؟

بستر وب تاریک برای برخی از جوانان و نوجوانان تبدیل به یک میوه ممنوعه ای شده است که هر از گاهی ممکن است باعث تحریک آنان برای ورود به آن شود. با اینکه ورود به این فضا، نیازمند ملزومات فنی و علمی است، اما والدین نباید مطمئن باشند که فرزند آن ها می تواند از گزند این فضا سالم بماند. متأسفانه دلالان مواد مخدر وب تاریک برای به دام انداختن نوجوانان، آنان را در شبکه های اجتماعی متداول فریب می دهند و جالبتر از آن، محصول خریداری شده را با بسته های پست برای آنان ارسال می کنند. پلیس ایالات متحده آمریکا در بازجویی یکی از همین نوجوانان فریب خورده اظهار داشت، در ابتدا دلالان مواد مخدر به این کودکان جنس رایگان و یا تخفیف های ویژه ارائه می کردند و سپس با بسته های پست، محصولات را به آنان ارسال می کردند.

در پایان باید اشاره کرد، حاشیه های به وجود آمده در حوزه وب تاریک تنها مربوط به ایالات متحده آمریکا و یا سایر کشور ها دور و نزدیک نیست. رشد تکنولوژی در زندگی روزمره بشر به نوعی، تبدیل به آفتی شده است که راه مبارزه با آن به درستی آموخته و اجرا نمی شود. لذا هر لحظه ممکن است فرد یا کسانی به این آفت گرفتار شوند. کشور ما نیز از این آسیب مستثنی نبوده و باید خانواده ها در فعالیت فرزندان خود در بستر فضای مجازی مراقبت های لازم را انجام دهند.

نظرات