بهمن ۰۴
مهرداد دهقان
دبیر خبر | ۳۰ فروردین ۱۳۹۹

پاداش 5 میلیون دلاری آمریکا برای دریافت اطلاعات از هکرهای کره شمالی

ایالات‌متحده آمریکا برای دریافت اطلاعات درباره هکرهای کره شمالی 5 میلیون دلار پاداش تعیین کرده است.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ وزارت امور خارجه و وزارت دارایی و امور داخلی و پلیس فدرال ایالات‌متحده آمریکا، گزارش مشترکی در خصوص تهدیدات سایبری هکرهای کره شمالی منتشر کرده و برای افرادی که درباره آن‌ها اطلاعاتی ارائه دهند، 5 میلیون دلار پاداش تعیین کردند. 

در این گزارش گفته‌شده است عملیات مخرب هکرهای کره شمالی تهدیدی جدی علیه ایالات‌متحده آمریکا و جامعه بین‌الملل و خصوصاً نظام مالی بین‌الملل است. کره شمالی به علت تحریم‌های آمریکا و سازمان ملل گرایش بیشتری به جرائم سایبری پیداکرده است تا هزینه‌های ساخت تسلیحات اتمی را تأمین کرده و از این طریق کسب درآمد نماید. 

این کشور با هک مراکز مالی و تبدیلات رمز ارز توانسته تابه‌حال نزدیک به 2 میلیارد دلار از سرقت رمز ارز به دست بیاورد. جمهوری دموکراتیک کره از هکرها به‌منظور پول‌شویی و تولید درآمد برای دور زدن تحریم‌های بین‌المللی استفاده کرده است.

در این گزارش ایالات‌متحده آمریکا از فعالیت‌های گروه «HIDDEN COBRA» ابراز نگرانی جدی کرده و گفته‌ است این گروه زیرساخت‌های بسیار حساس آمریکا را هدف قرار می‌دهد. 

ایالات‌متحده با کشورهای همفکر و همسوی خود فعالیت‌های مخرب هکرهای کره شمالی در فضای سایبری را محکوم می‌کند. در ماه دسامبر سال 2017 استرالیا، کانادا، نیوزیلند، آمریکا و انگلیس حملات بدافزار واناکرای را به کره شمالی نسبت داده و حملات سایبری این کشور را محکوم کردند. دانمارک و ژاپن نیز با صدور بیانیه‌ای حملات واناکرای به سیستم‌های کامپیوتری سراسر دنیا را در مه 2017 محکوم کردند.

جامعه بین‌الملل، کارشناسان شبکه و کاربران باید بسیار هوشیار باشند و با یکدیگر  همکاری کنند تا از میزان تهدیدات سایبری کره شمالی بکاهند. در این راستا چنانچه کاربران اطلاعاتی در خصوص عملیات حال و گذشته هکرهای کره شمالی در فضای سایبری داشته باشند وزارت خارجه در قالب برنامه پاداش «Rewards for Justice»، تا 5 میلیون دلار به آن‌ها پرداخت خواهد کرد. 

منبع: سایبربان

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.