تیر ۲۴
دبیر خبر | ۷ تیر ۱۳۹۹

وزارت دادگستری آمریکا مؤسس ویکی لیکس را به استخدام هکرها متهم کرد

وزارت دادگستری آمریکا جولیان آسانژ مؤسس ویکی لیکس را به قانون‌شکنی و استخدام هکرهای گوناگون متهم کرده است.

به گزارش کارگروه امنیت سایبربان  به نقل از انگجت، بر اساس بیانیه‌ای که وزارت دادگستری آمریکا منتشر کرده، ۱۸ اتهام مختلف به جولیان آسانژ مؤسس سایت افشاگر ویکی لیکس واردشده که البته برخی از آن‌ها تکراری است.

اتهام‌های یادشده به معنای نقض قانون جاسوسی و نفوذ به رایانه‌هاست که بر مبنای آن تابه‌حال افراد مختلفی در آمریکا دستگیر و زندانی‌شده‌اند.

وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید هکرهای استخدام‌شده توسط جولیان آسانژ در گروه‌های هکری مشهوری مانند Anonymous و LulzSecفعال بوده‌اند. این وزارتخانه مدعی است آسانژ خود با رهبر گروه هکری LulzSec مذاکره کرده است. این فرد بعدها به یکی از خبرچین‌های اف بی آی مبدل شد و اطلاعاتی در مورد روابطش با آسانژ را افشا کرد.

ظاهراً آسانژ رهبر گروه هکری LulzSec را تشویق به حمله به سایت‌ها و سرورهای سیا، آژانس امنیت داخلی آمریکا، نیویورک‌تایمز و غیره کرده و چنین اقداماتی را مؤثر دانسته است.

مؤسس ویکی لیکس از هکرهای دو گروه یادشده خواسته تا برای یک شرکت مشاوره دهنده به سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا نیز هرزنامه ارسال کنند. زیرا این شرکت برای آسانژ ایمیلی هشداردهنده فرستاده بود. آسانژ کماکان در بازداشت پلیس انگلیس است و برای استرداد وی به آمریکا تصمیم‌گیری نشده است.

منبع: فارس

نظرات