مرداد ۱۷
دبیر خبر | ۲ فروردین ۱۳۹۸

واتس‌اپ از کاربران خواست حساب‌های فیس‌بوکشان را پاک کنند

برایان اکنون مؤسس واتس اپ یک‌بار دیگر از کاربران شبکه اجتماعی فیس‌بوک خواست تا هر چه سریع‌تر حساب‌های کاربری‌شان را در این سایت پاک کنند.

 به گزارش کارگروه شبکه‌های اجتماعی سایبربان؛ وی که در جمع دانشجویان دانشگاه استنفورد سخن می‌گفت، در مورد تصمیم خود برای فروش واتس اپ به فیس‌بوک نیز صحبت کرد و از دانشجویان خواست تا حتماً حساب‌های فیس‌بوکشان را پاک کنند.

اکنون از رویکرد فیس‌بوک که کسب درآمد را به رعایت حریم شخصی کاربران ترجیح می‌دهد، به شدت انتقاد کرد و افزود: شرکت‌هایی مانند اپل و گوگل برای دسترسی و مدیریت محتوای متعلق به کاربران به شدت تلاش می‌کنند.

وی تصریح کرد:

این در حالی است که شرکت‌های یادشده چنین حقی ندارند و ما کاربران به آن‌ها چنین قدرتی می‌دهیم. این بخش بد ماجراست. ما محصولات آن‌ها را خریداری می‌کنیم. ما برای استفاده از سایت‌های آن‌ها نام‌نویسی می‌کنیم. درحالی‌که نباید این کار را بکنیم. حساب‌های فیس‌بوکتان را پاک‌کنید.

اکنون از زمان خداحافظی با فیس‌بوک در سال ۲۰۱۷ به یکی از منتقدان جدی این شرکت مبدل شده است. وی در سال گذشته میلادی و به دنبال افشای رسوایی فیس‌بوک بر سر موضوع کمبریج آنالاتیکا هم خواستار حذف حساب‌های فیس‌بوک کاربران شده بود.

نظرات