تیر ۲۴
دبیر خبر | ۱۱ آذر ۱۳۹۶

هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء، بزرگترین فرایندهای سرمایهگذاری در سال 2018

85 درصد از مدیران ارشد شرکتهای دولتی و خصوصی، تا سال 2020 در بخشهای هوش مصنوعی (AI) و اینترنت اشیاء (IoT) سرمایهگذاری خواهند کرد.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ طبق نظرسنجیهای جدید، 85 درصد از مدیران ارشد شرکتهای دولتی و خصوصی، تا سال 2020 در بخشهای هوش مصنوعی (AI) و  اینترنت اشیاء (IoT) سرمایهگذاری خواهند کرد.
بیش از نیمی از سازمانهای مورد بررسی، تمایل به سرمایه گذاری بیش از 10 میلیون پوند در فن آوریهای دیجیتالی مانند هوش مصنوعی، فناوری ابری، رباتیک، تجزیه و تحلیل، بلاک چین، اینترنت اشیاء و واقعیت مجازی دارند که در این میان، هفتاد و سه درصد در بخش رباتیک، 63 درصد در واقعیات مجازی، 62 درصد در بخش فناوری‌های پوشیدنی، 54 درصد در بیومتریک و 43 درصد در بلاک‌چین سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

پل تامسون (Paul Thompson)، رییس بخش تغییرات دیجیتالی شرکت دیلویت در انگلستان، در‌این‌باره عنوان کرد : «اولین نسخه از این فهرست نشان می‌دهد که تعداد اندکی از شرکت‌های تجاری انگلیس، با موفقیت از فناوری‌های دیجیتال و روش‌های کار بهره برداری می‌کنند. در حال حاضر انگلستان با وجود راهبردهای غیرمنسجم، سطوح سرمایه گذاری معمولی و مهارت‌های مربوطه کم، با این توان دیجیتالی نمی‌تواند مدت زیادی دوام بیاورد.»

از نظر مدیران، از میان تمام فناوری های دیجیتالی موجود در این فهرست، هوش مصنوعی بالاترین تاثیر را در آینده سازمان‌ها خواهد داشت زیرا 77 درصد مدیران بر این باورند که هوش مصنوعی صنعتشان را مختل می‌کند. 
شکاف مهارت‌های دیجیتال نیز نقش بزرگی در موفقیت‌ها یا عدم موفقیت آینده سازمان‌ها ایفا خواهد کرد و تنها 20 درصد از مدیران عقیده دارند که عملکرد تدریجی نیروی کار با مهارت‌ها و تجارب دیجیتالی لازم وجود دارد. 
 

نظرات