بهمن ۰۲
دانیال مشتاق
دبیر خبر | ۱۲ آبان ۱۳۹۹

هوآوی به دنبال راهی برای برون رفت از محدودیت های تجاری آمریکا

شرکت چینی هوآوی قصد دارد با اجرای یک طرح، محدودیت های تجاری آمریکا و اثرات مخرب آن را کاهش دهد.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ هوآوی ممکن است راهی را برای جلوگیری از نتایج مخرب محدودیت های تجاری آمریکا پیدا کرده باشد . این شرکت ترجیح می دهد صبوری به خرج دهد تا بر مشکلات غلبه کند.
طبق گزارشات، هوآوی در حال برنامه ریزی کردن برای ساخت کارخانه ای اختصاصی برای ساخت تراشه در شانگهای می باشد. این کارخانه مشغول به ساخت قطعاتی برای زیر ساخت های ارتباطاتی مرکزی شرکت خواهد شد. 
این کارخانه توسط شرکای تجاری هوآوی اداره خواهد شد و تا زمان ساخت قطعات قابل استفاده برای هوآوی، به صورت آزمایشی فعالیت خواهد کرد.
این کارخانه، فعالیت خود را با ساخت تراشه هایی مبتنی بر پردازش 45 نانو متری قدیمی آغاز خواهد کرد و پیش بینی می شود تا سال 2021 تراشه های 28 نانومتری را جایگزین آن کند.

این کارخانه به قدری پیشرفت خواهد کرد که بتواند تراشه های مورد استفاده در تلوزیون های هوشمند و دستگاه های مبتنی بر اینترنت اشیاء را نیز تولید کند.

کارخانه مد نظر هوآوی، تا سال 2022 قادر به ساخت تراشه های 20 نانومتری خواهد بود. این مهم، استفاده حداکثری از سخت افزار سلولی5G را ممکن می سازد.

با وجود این کارخانه، هوآوی دیگر نباید نگران آینده تجاری خود باشد. 

اگر دقت کرده باشین هیچ اشاره ای به گوشی های هوشمند در این برنامه نشده است. چون گوشی های هوشمند برای رقابت با رقبا، نیازمند استفاده از تراشه های فوق پیشرفته هستند و این برنامه های گزارش شده در شانگهای نمی تواند نقشی در این مورد داشته باشد.
 

منبع: سایبربان

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.