مرداد ۲۲
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۱۱ مرداد ۱۳۹۹

همکاری گوگل با شرکت فرانسوی Orange در حوزه هوش مصنوعی

شرکت‌های «Orange» و «Google Cloud» در حوزه‌های هوش مصنوعی، داده و خدمات محاسباتی پیشرفته با یکدیگر همکاری می‌کنند.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ غول‌های ارتباطات راه دور «Orange» و «Google Cloud» از همکاری راهبردی برای تسریع  تحول در زیرساخت‎‌های فناوری اطلاعات Orange و توسعه خدمات ابری آینده خبر دادند.

این مشارکت برنامه «Engage 2025» شرکت فرانسوی Orange را با هدف تغییر داخلی از طریق استفاده نوآورانه و گسترده از هوش مصنوعی و داده برای بهبود کارآیی عملی و تجربه مشتری تقویت می‌کند. این همکاری همچنین راه را برای توسعه خدمات جدید ابری، محاسباتی پیشرفته و سرویس‌های امنیت سایبری هموار خواهد کرد.

گوگل در بخشی از توافق‌نامه، دانش خود را در زمینه فن‌آوری‌های ابری پیشرفته، تجزیه و تحلیل و ابزارهای هوش مصنوعی و همچنین روش تحول دیجیتال و منابع اختصاصی خود ارائه می‌دهد. Orange نیز تخصص بالایش در خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات و زیرساخت‌های شبکه چند ملیتی خود را به اشتراک خواهد گذاشت.

استفان ریچارد (Stéphane Richard)، مدیرعامل شرکت Orange گفت :

«Orange به عنوان پیشگام تحول دیجیتال، از همکاری با گوگل برای تسریع انتقال هوش مصنوعی و داده خود حرکت به سمت خدمات بهتر برای مشتریان بسیار خرسند است؛ گوگل شریک طولانی مدت شرکت ما بوده و مشتاق سرمایه‌گذاری در اروپا، به‌ویژه فرانسه، با هدف توسعه داده‌های جدید است و اکنون بهترین زمان برای کار روی فرصت‌ها و خدمات جدید در بازارهای اروپایی و فرانسوی محسوب می‌شود.»

این توافق‌نامه، نشان دهنده تعهد محكم شرکت Orange برای استفاده از هوش مصنوعی و داده‌ها در افزایش سرعت تحول در اروپا با ایجاد پلتفرم یادگیری ماشینی و تجزیه و تحلیل نسل بعدی داده‌ها با فناوری‌های گوگل است.

توسعه خدمات محاسباتی پیشرفته آینده با گسترش شبکه‌های نسل پنجم در اروپا و مزایای بالای محاسبات ابری از ادغام در شبکه در این توافق گنجانده شده است؛ محاسبات پیشرفته به عامل اصلی برآورده کردن نیازهای جدید مصرف کننده و شرکت برای خدمات کم تأخیر و سرعت بالا تبدیل شده است. Orange و Google Cloud همچنین موافقت کردند که به‌طور مشترک یک آزمایشگاه نوآوری و مرکز عالی تأسیس کنند.

بدین ترتیب، آزمایشگاه نوآوری، توسعه راه‌حل جدید صنعت را براساس داده‌ها و هوش مصنوعی در چارچوب وسیع‌تر اکوسیستم محاسباتی پیشرفته / نسل پنجم امکان‌پذیر خواهد کرد. مرکز عالی نیز از Google Cloud برای «Orange France» و دیگر شرکت‌های وابسته به Orange در زمینه تحولات ابری پشتیبانی خواهد کرد. این مرکز به چندین هزار کارمند Orange آموزش خدمات داده، هوش مصنوعی و ابری را ارائه می‌دهد.

ساندار پیچای (Sundar Pichai)، مدیرعامل گوگل و آلفابت (Alphabet) اظهار داشت :

«قدرت شبکه Orange همراه با پلتفرم Google Cloud به هموارسازی راه برای ارائه خدمات جدید ابری و محاسباتی پیشرفته برای صنعت ارتباطات راه دور در اروپا کمک خواهد کرد. ما به دنبال همکاری با Orange برای ارائه برنامه‌ها و خدمات جدید به مشتریان و مشاغل و در عین حال گسترش پشتیبانی از شرکت‌های اروپایی در تغییر و تحول دیجیتال آنها هستیم.»

منبع: سایبربان

نظرات