آذر ۰۸
دانیال مشتاق
دبیر خبر | ۱ آذر ۱۳۹۹

همکاری سه شرکت توئیتر، گوگل و فیسبوک با یکدیگر بر سر واکسن کرونا

سه شبکه اجتماعی توئیتر، گوگل و فیسبوک قصد دارند با همکاری یکدیگر، به مقابله با نشر اطلاعات نادرست در مورد واکسن کرونا بپردازند.

به گزارش کارگروه شبکه اجتماعی سایبربان؛ فیسبوک، توئیتر و گوگل در حال آماده سازی برای مقابله با نشر اطلاعات جعلی در مورد واکسن کرونا می باشند. 

این شرکت ها در حال ترکیب نیروهای خود با راستی آزمایان و آژانس های دولتی سرتاسر دنیا هستند تا با اطلاعات جعلی مرتبط با واکسن کرونا مقابله کنند.

طبق یک همکاری جدید، پلتفرم های شبکه اجتماعی، محققان و آژانس های دولتی بریتانیا و کانادا چارچوب جدیدی را برای مقابله اطلاعات جعلی واکسن کرونا تعریف خواهند کرد.
حالا که چیزی به ساخت واکسن کرونا نمانده است و یجورایی بازار آن داغ است، میزان نشر اطلاعات نادرست در ارتباط با آن افزایش یافته است. 
فیسبوک، گوگل و توئیتر همگی در حال همکاری با سازمان های راستی آزمایی در آمریکا، بریتانیا، هند، اسپانیا، آرژانتین و آفریقا و همچنین برخی از آژانس های دولتی می باشند تا بتوانند چاچوب معینی را برای مقابله این اطلاعات طراحی کنند.

باید دید این شرکت ها تا چه حد می توانند در این کار موفق باشند. فیسبوک چندی پیش اعلام کرد که تبلیغات علیه واکسن کرونا را مسدود می کد اما به دفعات شاهد انتشار این نوع اخبار در فیسبوک و اینستاگرام بودیم و فیسبوک به تعهداتش عمل نکرد.
توئیتر و یوتیوب نیز همچین ادعایی را در مورد واکسن کرونا داشتند که باز شاهد عمل نکردن آن ها به تعهداتشان بودیم.

راستی آزمایی نیز به تنهایی کافی نخواهد بود.

 

منبع: سایبربان

نظرات