آبان ۰۱
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۶ مهر ۱۳۹۹

همکاری راهبردی شرکت‌های اسرائیلی و اماراتی

«Mobileye» با گروه «Al Habtoor» برای ایجاد تحرک بدون راننده در امارات متحده عربی همکاری می‌کند.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ شرکت موبیله (Mobileye) واقع در اراضی اشغالی و گروه «Al Habtoor»، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های امارات، از همکاری راهبردی به منظور آوردن فناوری‌های نقشه‌برداری برای سیستم‌های پیشرفته کمک راننده (ADAS)، وسایل نقلیه خودکار و راه‌حل‌های شهر هوشمند به امارات با هدف راه‌اندازی سرویس تحرک بدون راننده مجهز به موبیله برای مشتریان اماراتی در سال 2023 خبر دادند.

بر اساس این برنامه، وسایل نقلیه مجهز به فناوری Mobileye مستقر در منطقه داده‌های شهر هوشمند را جمع‌آوری می‌کنند تا به شهرداری‌ها و مشاغل در رسیدن به دیدگاه‌های ارزشمند ضمن بهبود ایمنی جاده‌ها برای شهروندان و ایجاد اساسی برای راه‌حل تحرک به عنوان سرویس (MaaS) بدون راننده در آینده کمک کنند.

آمنون شاشوا (Amnon Shashua)، معاون ارشد شرکت اینتل و مدیرعامل موبیله اعلام کرد :

«این همکاری تاریخی بین Mobileye و گروه Al Habtoor فرصتی برای ایجاد تغییر در شهرهای امارات با تسریع توسعه شهر هوشمند و پیشرفت خدمات حمل و نقل با فناوری پیشرفته محسوب می‌شود. دیدگاه فناوری نقشه‌برداری موبیله همراه با راه‌حل‌های حرکتی خودران در آینده برای Al Habtoor پتانسیل بهبود زندگی روزمره شهروندان در منطقه را خواهد داشت.»

خلف احمد آل هابتور (Khalaf Ahmad Al Habtoor)، بنیانگذار گروه ال هابتور گفت که از همکاری با آمنون شاشوا خرسند است و این همکاری باعث آوردن هوش مصنوعی اسرائیلی به امارات خواهد شد. وی افزود :

«من از ارزش افزوده این فناوری جدید برای راحتی و امنیت رانندگان در جاده اطمینان دارم.»

اوایل سال 2021، گروه آل هابتور انتظار دارد كه وسایل نقلیه را به «Mobileye 8 Connect»، یك سیستم جلوگیری از برخورد، که بینش‌هایی را برای رانندگی ایمن‌تر، نقشه‌برداری اتومبیل و برنامه‌ریزی شهری جمع می‌كند، مجهز كند. به نظر می‌رسد اواخر سال آینده وسایل نقلیه خودمختار مجهز به Mobileye در دبی مستقر شوند تا آزمایشات جاده‌های عمومی را آغاز و از نقشه های HD ایجاد شده و بینش‌های به دست آمده از ناوگان Al Habtoor برای دستیابی به راه‌حل‌های آینده در زمینه تحرک بدون راننده استفاده کنند. در سال 2022، این 2 شرکت یک برنامه زودهنگام را برای آزمایش پیشنهاد تحرک به عنوان سرویس قبل از راه‌اندازی و تجاری‌سازی سرویس تحرک بدون راننده مجهز به Mobileye برای مشتریان اماراتی در 3 سال آغاز می‌کنند.

منبع: سایبربان

نظرات