مرداد ۲۲
دبیر خبر | ۶ شهریور ۱۳۹۸

همکاری بات ها با جامعه اطلاعاتی

شرکت BAE System، بستری را توسعه داد که به جامعه اطلاعاتی کمک می‌کند فشار کاری آن‌ها کمتر شود.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ امروزه فناوری هوش مصنوعی در حوزه‌های نظامی و تجاری گوناگونی به کار گرفته می‌شود. برای نمونه وظایف تکرارپذیر جامعه اطلاعاتی به لطف نوآوری‌های جدید صورت گرفته بر پایه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی قابل کاهش هستند. شرکت «BAE System» به تازگی اعلام کرد

یک مرکز عملیات روباتیک (ROC) جدید را به منظور تنظیم و گسترش روبات‌های نرم‌افزاری راه‌اندازی کرده است که می‌توانند وظایف تکراری را در حجم و دقتی بالا انجام دهند.

مرکز عملیات روباتیک با همکاری شرکت «UiPath» توسعه داده شد. این بستر با به کارگیری ابزارهای یادگیری ماشینی و فرایند روباتیک خودکار (RPA)، حجم عظیمی از داده را پردازش می‌کند.

پدر جانگک (Peder Jungck)، معاون مدیر و مدیرکل راه‌کارهای اطلاعاتی BAE System توضیح داد:

تأکید بر امنیت باعث می‌شود تا حجم عظیمی از داده‌ها از سرتاسر شرکت‌های فناوری اطلاعات جمع‌آوری شده و با جزئیات بالاتر از گذشته در دسترس تحلیل گران قرار گیرد. سیستم مذکور به اپراتورها اجازه می‌دهد به جای تمرکز روی کارهای خسته‌کننده و تکراری، روی کارهای با ارزش‌تری متمرکز شوند. این موضوع علاوه برافزایش توانایی تحلیلگر انسانی، قدرت و سرعت تصمیم‌گیری را افزایش می‌دهد.

پلتفرم مذکور بهترین شیوه‌ها و استانداردهای روبات‌های نرم‌افزاری را ارائه می‌دهد که می‌توانند در سرتاسر سرور یا شبکه یک شرکت یا بستر ابری مستقر شوند. این بات‌ها اقدامات امنیتی را برای شرکت‌ها انجام می‌دهند و نیاز به نظارت ندارند.

 

نظرات