تیر ۲۵
دبیر خبر | ۱۱ تیر ۱۳۹۹

هشدار سازمان ملل درباره سواستفاده از اپلیکیشن‌های ردیابی کرونا

انجمن مدیریت اینترنت وابسته به سازمان ملل متحد هشدار داد که شرکت‌های فناوری و دولت‌ها نباید از اپلیکیشن‌های ردیابی کرونا برای دسترسی به داده‌های خصوصی کاربران سوءاستفاده کنند.

به گزارش کارگروه امنیت سایبربان  به نقل از آسین ایج، چنگتای ماسانگو مدیر امور فناوری و برنامه‌ریزی این انجمن هشدار داده که نباید برنامه‌های ردیابی کرونا موجب نقض حریم شخصی مردم و دسترسی به داده‌های تماس آن‌ها و نیز موقعیت مکانی اشخاص شود.

وی اضافه کرده است که حریم شخصی یکی از جنبه‌های مهم سیاست‌گذاری در زمان طراحی برنامه‌های ردیابی کرونا است و باید تضمین شود که این برنامه‌ها تنها برای اهداف از قبل مشخص‌شده مورداستفاده قرار بگیرند.

مدیر امور فناوری انجمن مدیریت اینترنت وابسته به سازمان ملل متحد در نشست «گفتگوی دیجیتال» دراین‌باره گفت: من فقط یک کلمه می‌گویم «حریم شخصی». ما باید مطمئن باشیم که این اپلیکیشن‌ها برای کنترل مکالمات افراد، اشخاصی که با آن‌ها تماس گرفته‌شده و غیره توسط دولت‌ها و شرکت‌ها مورداستفاده قرار نمی‌گیرند.

در ماه‌های اخیر گزارش‌های متنوعی در مورد سوءاستفاده دولت‌های کشورهایی مانند سنگاپور، انگلیس، آلمان، فرانسه، آمریکا و غیره و شرکت‌هایی مانند اپل و گوگل از برنامه‌های ردیابی کرونا برای سرقت اطلاعات شخصی مردم منتشرشده است.

منبع: مهر

نظرات