تیر ۲۵
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۹ تیر ۱۳۹۹

معرفی نسخه موبایل دارک مود در فیس‌بوک

فیس‌بوک، قابلیت دارک مود را برای موبایل معرفی کرد.

به گزارش کارگروه شبکه‌های اجتماعی سایبربان؛ پس از اجرای دارک مود در رابط دسکتاپ، فیس‌بوک تأیید کرد که در حال آزمایش دارک مود برای برنامه‌های تلفن همراه خود است. فیس‌بوک، دارک مود را برای درصد بسیار کمی از مردم در سطح جهان در دسترس قرار داده است. نسخه موبایل دارک مود، که فیس‌بوک ماه گذشته برای دسکتاپ معرفی کرده بود، به معنای کاهش تشعشع به‌ویژه در محیط‌های کم‌نور است. هنوز زمان دقیق دردسترس قرار گفتن دارک مود برای تمام کاربران تلفن همراه ارائه نشده است.

کاربرانی که قبلاً این حالت را داشته‌اند، آن را در توییتر به اشتراک گذاشته‌اند؛

کارشناسان معتقدند که کمی اجرای داک مود برای فیس‌بوک طول کشیده است؛ زیرا برنامه‌های واتس‌آپ و اینستاگرام مانند پیام‌رسان فیس‌بوک این حالت را از قبل داشته‌اند. توییتر مدتی است که نسخه برنامه شب را برای برنامه‌های اندروید و «iOS» دارد و حتی گوگل نیز اوایل سال جاری دارک مود را برای برنامه خود در نظر گرفت.

انواع حالت‌های کم نور و تاریک، که به کاربران امکان تغییر رنگ پس زمینه یک پنجره برنامه را به سیاه می‌دهد، علاوه بر زیبایی و آسان‌تر شدن مشاهده برای برخی کاربران، به دلیل اینکه اکثر حالت‌های دارک به حفظ عمر باتری دستگاه نیز کمک می‌کنند، بسیار شهرت دارند.

منبع: سایبربان

نظرات