آذر ۰۸
دبیر خبر | ۸ آبان ۱۳۹۹

مسابقه برنامه‌نویسی آنلاین شریف برگزار می‌شود

مسابقات برنامه‌نویسی آنلاین «CodeJam Sharif » توسط دانشگاه صنعتی شریف و گروه Sharif ICT آذرماه ۱۳۹۹ برگزار می‌شود.

به گزارش کارگروه بین الملل سایبربان ، شروع ویروس کرونا در سراسر جهان موجب به وجود آمدن سبک زندگی جدیدی برای مردم کشورها و جوامع مختلف شده است. در این سبک زندگی نوظهور، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از تجمع افراد یکی از ارکان اصلی حفظ سلامت جوامع است.
در کنار مسائلی مانند شروع کرونا، دوری مسافت، اهمیت زمان و امکانات گسترده و خاص فضای مجازی ازجمله عوامل مهمی هستند که ضرورت بازنگری در سیاست‌های تصمیم‌گیری برخی رویدادها و کسب‌وکارها که شاید تا قبل از این اتفاقات به‌ضرورت حضور در فضای مجازی توجه کمتر داشتند را نشان دهد.
برگزاری رویدادهای مجازی یکی از بهترین فرصت‌ها برای صاحبان کسب‌وکارها است تا با بهره‌گیری از فناوری به‌روز و کارآمد اطلاع‌رسانی چندرسانه‌ای، محصولات و خدمات خود را به شکل نامحدود به مخاطبان خود عرضه کنند.
در این راستا دانشگاه صنعتی شریف باهدف حمایت از تولید ملی، شناسایی برنامه نویسان توانمند برای حضور در کسب‌وکارهای مبتنی برICT ، ایجاد خودباوری و اعتمادبه‌نفس و ایجاد اشتغال در حال برگزاری مسابقات برنامه‌نویسی به‌صورت آنلاین و غیرحضوری با عنوان « Sharif Codejam» توسط گروه Sharif  ICT و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف در آذرماه سال جاری است.
این رویداد یک مسابقه برنامه‌نویسی است که کلیه مراحل آن به‌صورت غیرحضوری و آنلاین برگزار می‌شود و تمامی علاقه‌مندان به برنامه‌نویسی بدون هیچ محدودیتی می‌توانند در آن شرکت کنند.
در این مسابقات برای استفاده از تکنولوژی‌ها و زبان‌های برنامه‌نویسی هیچ محدودیتی وجود ندارد و مخاطب این رویداد تمامی کسانی هستند که توانایی برنامه‌نویسی دارند.
این رویداد در سه مرحله برگزار خواهد شد که در تمامی مراحل شرکت‌کنندگان تعدادی سؤال چالشی را دریافت کرده و مدت‌زمان محدودی برای پاسخ به این سؤالات دارند و افراد با دریافت امتیازات بیشتر به مراحل بعدی راه پیدا می‌کنند.
سؤالات چالشی رویداد به این صورت طراحی می‌شوند که مدتی قبل از برگزاری رویداد، گروهی با حضور برخی از سرمایه‌گذاران، شرکت‌های بزرگ، چهره‌های موفق استارت‌آپی و افراد سرشناس در حوزه ICT تشکیل می‌شود و به تدوین سؤالات اصلی مسابقات می‌پردازند. همین گروه وظیفه داوری و امتیازدهی به شرکت‌کنندگان را بر عهده‌دارند.
علاقه‌مندان، استارت آپ ها و تیم‌های فعال جهت حضور در این مسابقات حدود یک ماه قبل از برگزاری رویداد، می‌توانند ثبت‌نام کنند. 
ثبت‌نام در مسابقات به‌صورت انفرادی و از طریق وب‌سایت www.codejam.sharif.ir انجام می‌شود. پس از ثبت‌نام شرکت‌کنندگان از طریق پروفایل خود وارد بخش مسابقات خواهند شد.
ثبت‌نام در مسابقات از ۲۰ آبان آغاز و تا ۵ آذرماه ادامه خواهد داشت.

منبع: مهر

نظرات