مهر ۰۵
دبیر خبر | ۲۵ آبان ۱۳۹۵

محدود کردن دسترسی به لینکداین در روسیه

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ سازمان بازرسی ارتباطات روس کومنادزر (Roskomnadzor) روسیه گفته است طبق قانون این کشور، تمام شرکت‌ها موظف هستند اطلاعات کاربران روسی را در سرورهای مستقر در داخل این کشور ذخیره کنند، ولی لینکداین (linkedin) از این قانون تبعیت نکرده است و همین موضوع سبب محدود شدن دسترسی به این شبکه اجتماعی شده است.
مسکو گفته است که این قانون که در سال 2014 تصویب شد اما تاکنون اجرایی نشده بود، برای محافظت از اطلاعات شخصی کاربران روسیه طراحی شده است. منتقدان از این قانون به‌عنوان مانعی برای شبکه‌های اجتماعی یاد می‌کنند که در راستای سیاست روسیه برای کنترل بیشتر جریان اینترنت در کشور، در سال‌های اخیر اجرا شده است.
دادگاه منطقه تاگانسکی (Tagansky) مسکو، در پی رد درخواست تجدیدنظر لینکداین عنوان کرد: «تقاضای این شرکت قابل‌قبول نیست و رأی تائید شده است. روسیه در هفته آینده دسترسی این سایت را متوقف خواهد کرد.»
سخنگوی لینکداین گفت: «هدف ما ایجاد فرصت‌های اقتصادی برای تمام نیروهای کاری دنیا است، اما تصمیم دادگاه روسیه می‌تواند منجر به لغو دسترسی به سایت ما برای میلیون‌ها عضو ما از روسیه شود و در کار شرکت‌هایی که با استفاده از لینکداین امور تجاری خود را انجام می‌دهند خلل ایجاد می‌کند. ما علاقه‌مندیم با روس کومنادزر در مورد درخواست‌هایشان در مورد ذخیره اطلاعات در محل، مذاکره کنیم». روس کومنادزر هنوز به این اظهارات پاسخی نداده است.
درحالی‌که بعضی شرکت‌ها همچون Booking.com گفته‌اند برای انجام اقدامات منطبق با قانون روسیه، بعضی اطلاعات خود را به سرورهای روس منتقل می‌کنند، هنوز معلوم نیست تصمیم شرکت‌هایی همچون گوگل و فیسبوک در این زمینه چه خواهد بود.

 

منبع:
موضوع:

نظرات