دی ۲۸
آرش پایدار
دبیر خبر | ۲۴ دی ۱۳۹۹

ماسک هوشمندی که حداقل ۹۵ درصد از ذرات موجود در هوا را پالایش می‌کند.

شرکت Razer در نمایش نمونه اولیه ماسک هوشمند خود مدعی شد این ماسک می‌تواند حداقل ۹۵ درصد از ذرات موجود در هوا را پالایش کند.

 به گزارش کارگروه فناوری سایبربان؛ شرکت ریزر مدعی است ماسکی هوشمند تولید کرده که می‌تواند بالاترین سطح امنیت را تضمین کند.

به گفته‌ی ریزر، این ماسک که به‌عنوان پروژه‌ی Hazel لقب گرفته است، مجهز به یک ماسک تنفسی با درجه ان-۹۵ و یک تهویه‌ی دیسکی قابل جدا شدن و قابل شارژ است که می‌تواند درحالی‌که حداقل ۹۵ درصد از ذرات معلق در هوا را پالایش می‌کند جریان هوا را نیز تنظیم کند.

نمونه اولیه این محصول در یک کیف شارژ بی‌سیم بسته‌بندی‌شده که به گفته‌ی شرکت ریزر فضای داخلی این کیف دارای اشعه ماوراءبنفش است. این اشعه می‌تواند در هنگام شارژ کردن، ماسک را نیز از باکتری‌ها و ویروس‌ها به‌طور خودکار ضدعفونی کند.

این شرکت برای از بین بردن مشکل خفه بودن صدا که اغلب افراد دارای ماسک با این مشکل روبرو هستند، فناوری VoiceAmp را که در صف ثبت اختراع است ارائه می‌دهد. هنگامی‌که کاربر از ماسک استفاده می‌کند، این فناوری با داشتن یک میکروفون و یک تقویت‌کننده داخلی وضوح صدای کاربر را در حین مکالماتش افزایش می‌دهد.

علاوه بر این، ماسک به‌صورت شفاف طراحی‌شده تا کاربران بتوانند تعامل اجتماعی با دیگران را با دیدن صحبت کردن مخاطبانشان پیش ببرند.

ریزر اضافه کرد این ماسک از مواد ضد آب و ضد خش ساخته‌شده، با سیلیکون پوشانده شده و دارای بندهای گوشی قابل تنظیم است که اجازه می‌دهد ماسک به‌طور کامل صورت شمارا بپوشاند.

همچنین چراغ‌هایی داخل ماسک نصب‌شده‌اند که در تاریکی به‌طور خودکار فعال می‌شوند. به گفته‌ی ریزر این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا بدون در نظر گرفتن شرایط نوری، چهره خود را به‌وضوح نشان دهند. کاربران برای انتخاب رنگ نور موردعلاقه خود 16.8 میلیون رنگ در اختیاردارند.

ریزر گفت که با انجام آزمایش‌های بیشتر و با استفاده از بازخوردی که از کاربران دریافت می‌کند، توسعه و بهبود پروژه‌ی Hazel را ادامه خواهد داد.

مدیرعامل و بنیان‌گذار شرکت ریزر مین لیانگ تان (Min-Liang Tan) گفت:

ریزر به عدم اطمینان کامل در مسیر پیش رو اعتراف می‌کند ولی به‌هرحال وظیفه‌ی ما بود که به محافظت از اعضای جامعه خود کمک کنیم و آن‌ها را آماده مواجهه با تهدیدهای نامرئی کنیم. مفهوم پروژه ماسک هوشمند Hazel باهدف عملکرد بالا در عین راحتی و کاربردی بودن برای تعامل با جهان و حفظ زیبایی‌شناسی اجتماعی در نظر گرفته‌شده است.

در اوج همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ شرکت ریزر یک‌میلیون ماسک جراحی را به کارکنان خط مقدم مراقبت‌های پزشکی اهدا کرد.
 در آن زمان، لیانگ تان اظهار داشت که همه در مبارزه با این ویروس سهیم هستند و همه صنایع با هر نوع کسب‌وکاری که دارند موظف به کمک در این زمینه هستند.

منبع: سایبربان

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.