بهمن ۰۹
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۱۱ مرداد ۱۳۹۹

قطع برنامه‌های کورتانای مایکروسافت تا سال آینده

مایکروسافت برنامه‌های اندروید و «iOS» کورتانا را تا سال آینده قطع خواهد کرد.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ کارشناسان معتقدند که کورتانا (Cortana) به عنوان یک دستیار دیجیتال ارتباط با مشتری پس از اعلام مایکروسافت در اوایل سال جاری مبنی بر حذف هوش مصنوعی از برنامه پرتابگر اندروید خود روزهای آخر را سپری می‌‎کند؛

تغییرات یکباره اتفاق نمی‌افتند. برای شروع، مایکروسافت پشتیبانی از مهارت‌های شخص ثالث Cortana را در تاریخ 7 سپتامبر 2020 به پایان خواهد رساند. مایکروسافت قصد دارد اوایل سال آتی برنامه‌های کورتانا را در iOS و اندروید ادامه ندهد و عملکرد فعلی کورتانا را از هدفون‌های نسل اول «Surface» حذف کند. بلندگوهای «Harman Kardon Invoke» نیز سال آینده دسترسی خود را به دستیار دیجیتال از دست خواهند داد.

برنامه مایکروسافت برای بلندگوهای Invoke احتمالاً بیشترین نارضایتی را به همراه خواهد داشت؛ این شرکت یک به‌روزرسانی سفت‌افزار را به دستگاه هوشمند سوق خواهد داد تا آن را به بلندگوی بلوتوث تبدیل کند. به گفته مایکروسافت، این به‌روزرسانی به‌صورت خودکار در مدت 6 ماه پس از انتشار به دستگاه‌های متصل به وای‌فای ارائه می‌شود.

شرکت قصد دارد برای صاحبان Invoke کارت هدیه به مبلغ 50 دلار ارسال کند. برای واجد شرایط بودن، کاربران باید از بلندگوی Invoke استفاده کنند تا چیزی درمورد کورتانا در زمان معین پرسیده شود.

همچنین شرکت در نظر دارد تکرار فعلی کورتانا را از هدفون‌های نسل اول Surface در اوایل سال آینده حذف کند. با این تغییر، شما هنوز هم می‌توانید از دستیار دیجیتال استفاده کنید، اما این کار تنها از طریق ادغام با «Outlook Mobile» صورت می‌گیرد. مالکان هدفون‌های نسل اول Surface نیز می‌توانند 25 دلار کارت هدیه دریافت کنند.

شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد :

«ما زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد این انتقال کردیم و به این نتیجه رسیدیم که تغییرات شاید برای برخی مشتریان ایجاد اختلال کند.»

به گفته وبگاه تخصصی «The Verge»، این تغییرات گام دیگری در مهار کورتانا به عنوان یک دستیار دیجیتال با محوریت بهره‌وری است. کورتانا از بین نمی‌رود، اما مایکروسافت در حال تغییر نرم‌افزار برای بهبود برنامه‌های بهتر نظیر «Outlook» و تیمز (Teams) است. شرکت امیدوار است که دستیار دیجیتالی را به دور از امثال «Assistant» و الکسا (Alexa) برجسته کند. مطمئناً در صورت خرید نسخه اصلی کورتانا از شرکت، مشکل کمتری خواهید داشت.

منبع: سایبربان

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.