آذر ۰۸
دبیر خبر | ۲۹ مرداد ۱۳۹۹

فیلم‌های با محتوای داخلی جزئی از شبکه ملی اطلاعات هستند

رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: فیلم‌های با محتوای داخلی که توسط نرم‌افزارهایی مانند فیلیمو پخش می‌شود جزئی از شبکه ملی اطلاعات هستند.

امیر ناظمی معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات در پاسخ به این سؤال که اجرای شبکه ملی اطلاعات در چه مرحله‌ای است، گفت: گسترش پیشرفت در شبکه ملی اطلاعات هیچ‌وقت تمامی ندارد چون تکنولوژی در حال رشد و پیشرفت است ما باید بنابر میزان رشد تکنولوژی، امکانات و فضای اطلاعاتی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ افزایش دهیم.
* شبکه داخلی دولت جزئی از شبکه ملی اطلاعات محسوب می‌شود
ناظمی افزود:  در حال حاضر برخی‌ها شبکه داخلی دولت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به‌عنوان شبکه ملی اطلاعات می‌دانند که دراین‌باره باید بگویم در آنجا هم ما یک شبکه‌داریم که تمام‌شدنی نیست و با رشد تکنولوژی، پیشرفت می‌کند و این شبکه دولت جزئی از شبکه ملی محسوب می‌شود و به‌عنوان همه شبکه ملی اطلاعات نیست. در حال حاضر ۳۰ هزار نقطه به شبکه داخلی دولت متصل هستند که خارج از اینترنت بوده و به‌وسیله آن دستگاه‌های دولتی با یکدیگر ارتباط دارند.
* ویژگی‌ شبکه ملی اطلاعات حفاظت از داده‌ها و صیانت از حریم خصوصی شهروندان است 
وی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های وجود شبکه ملی اطلاعات صرفاً به خاطر حفاظت از داده‌ها و صیانت از حریم خصوصی شهروندان است چراکه عدم حفاظت از داده‌های ملی و به‌خصوص اطلاعات شهروندان در اینترنت باعث می‌شود مورد تعرض قرار گیرند.
 

منبع: فارس

نظرات