آذر ۰۸
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۱ آذر ۱۳۹۹

فعال شدن شماره ارتباط خدمات بهداشت روان با مردم آمریکا

«T-Mobile»، اولین حاملی است که شماره 988 را برای خدمات بهداشت روان فعال می‌کند.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبریان؛ «T-Mobile»، پشتیبانی از خدمات بهداشت روان را با شماره اضطراری 988 بیش از یک سال و نیم پیش از موعد مقرر کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) فعال کرده است. مشتریان T-Mobile که با شماره 988 تماس می‌گیرند، به قسمت جلوگیری از خودکشی ملی (NSPL) و شبکه مراکز بحرانی آن در سراسر ایالات متحده متصل می‌شوند. T-Mobile اعلام کرد که اولین شرکت مخابراتی در ایالات متحده است که 988 را در دسترس مشتریان خود قرار داده است.

عبدالسعد (Abdul Saad)، مدیر ارشد فناوری T-Mobile در بیانیه‌ای گفت كه در دسترس قرار دادن شماره اضطراری كوتاه‌تر برای مشتریان، به ویژه با ادامه بیماری همه‌گیر کووید-19 و نزدیك شدن به فصل تعطیلات، بسیار ضروری است؛

در سال 2019 ، کمیسیون ارتباطات فدرال گزارشی منتشر کرد که نشان می‌داد یک شماره 3 رقمی خط تلفن برای کسانی که درخواست کمک می‌کنند، آسان‌تر است. این سازمان در ماه ژوئیه امسال به اتفاق آرا 988 را شماره اتصال به خط تلفن NSPL انتخاب کرد و برای اجرایی شدن آن، تا ماه ژوئیه 2022 به شرکت‌های حمل و نقل فرصت داد. با این حال، شماره 988 قادر به دریافت پیام‌های متنی نیست و جسیکا روزنورسل (Jessica Rosenworcel)، کمیسیونر کمیسیون ارتباطات فدرال در آن زمان گفت این امر مشکل‌ساز است. وی خاطرنشان کرد که خدمات صوتی برای اکثر جوانان، بومی نیست.

افراد نیازمند به پشتیبانی بهداشت روان، همچنان می‌توانند با شماره تلفن مشخص یا استفاده از گفتگوی آنلاین با NSPL تماس بگیرند.

منبع: سایبربان

نظرات