دی ۲۸
دبیر خبر | ۱۰ آذر ۱۳۹۹

فروش اطلاعات هزاران مدیر ارشد در وب تاریک

هکری اطلاعات هزاران مدیر ارشد را بین 100 تا 150 دلار در وب تاریک به فروش می‌رساند.

هکری در حال فروش رمز عبور حساب‌های مایکروسافتی هزاران مدیر ارشد در وب تاریک است. این هکر اطلاعات هر حساب را تقریباً بین 100 تا 150 دلار به فروش می‌رساند.

این مجرم سایبری در حال فروش اطلاعات و رمز عبور Office 365 و حساب‌های مایکروسافت مدیران ارشد است و قیمت این اطلاعات بسته به اندازه شرکت و نقش مدیر تعیین می‌شود.

به گفته برخی منابع غربی این اطلاعات در یک فروم زیرزمینی با دسترسی بسته به نام (exploit.in) که در آن هکرها به زبان روسی صحبت می‌کنند، به فروش می‌رسد.

ازجمله سمت‌هایی که اطلاعات آن‌ها در معرض خطر است می‌توان به مدیرعامل، مدیر اجرایی، مدیر مالی، مدیر بازاریابی، مدیر فناوری و معاون شرکت‌ها و جایگاه‌های این‌چنینی اشاره کرد.

یک محقق امنیتی که موافقت کرد برای به دست آوردن نمونه اطلاعات با هکر یادشده تماس بگیرد، اعتبار اطلاعات را تأیید کرد و اطلاعات معتبری از دو حساب را به دست آورد. اطلاعات به‌دست‌آمده تعلق داشت به مدیرعامل یک شرکت نرم‌افزاری در آمریکا و مدیر مالی یک فروشگاه که در اروپا فعالیت می‌کرد.

منابع یادشده در ادامه گفتند، فروشنده اطلاعات از به اشتراک گذاشتن نحوه دسترسی به اطلاعات خودداری کرد اما اظهار داشت که صدها مورد دیگر برای فروش دارد.

طبق اطلاعات ارائه‌شده توسط شرکت کلا (KELA) این هکر پیش‌ازاین نیز برای خرید اطلاعات جمع‌آوری‌شده از رایانه‌های آلوده به تروجان (AzorUlt) ابراز علاقه کرده بود.

راوید لایب (Raveed Laeb) مدیر محصولات شرکت کلا در خصوص اطلاعات لو رفته اذعان داشت:

اطلاعات لو رفته برای مجرمان سایبری مانند معادن طلا هستند؛ زیرا آن‌ها می‌توانند به‌واسطه این اطلاعات و از راه‌های مختلف کسب درآمد کنند.

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.