آبان ۰۶
حسین استهدادی
دبیر خبر | ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

عقده گشایی اسرائیل و تعرض به فضای سایبری کشور

برخی منابع آگاه از حمله سایبری رژیم صهیونیستی به سامانه‌های اطلاعاتی بندر شهید رجایی خبر می‌دهند.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ وبگاه خبری اورشلیم پست به‌تازگی در گزارشی از یک حمله سایبری به دو شرکت واردات و صادرات بندر شهید رجایی کشور خبر داد. با توجه به تحریکات اخیر رژیم صهیونیستی و اینکه وبگاه خبری این رژیم، اولین خبر در این خصوص را در سطح بین‌الملل منتشر کرده است، تأیید می‌کند که حملات اجرا شده به سامانه‌های اطلاعاتی بندر شهید رجایی از سوی هکرهای اسرائیلی بوده باشد.

یک منبع آگاه در گفتگو با سایبربان اظهار داشت حمله یادشده کاملاً دفع شده و این اقدام، اقدامی هیجانی و کوته فکرانه بوده است. این منبع آگاه در ادامه افزود حمله سایبری یادشده به دو شرکت واردات و صادرات بندر شهید رجایی تنها به بخش کمی از اطلاعات آسیب رسانده که این داده‌ها نیز پس از مدت‌زمان کوتاهی با کمک نسخه‌های پشتیبان بازیابی شده و به حالت عادی اولیه بازگشته است.

درحالی‌که می‌توان گفت این حمله سایبری تقریباً هیچ آسیبی به زیرساخت شرکت‌های یادشده وارد نکرده، شواهد نشان می‌دهد رسانه صهیونیستی اورشلیم پست از اجرای این حمله سایبری بسیار خرسند باشد. شایان یادآوری است که حمله سایبری نامبرده به‌قدری سطحی بوده که می‌توان از آن به‌عنوان یک تست نفوذ (Penetration test) به زیرساخت‌های اطلاعاتی بندر شهید رجایی یاد کرد.

به نظر می‌رسد این حمله سایبری به‌نوعی عقده‌گشایی اسرائیل در فضای سایبری علیه جمهوری اسلامی ایران بوده باشد که قطعاً باید منتظر پاسخ‌های مطبوع از سوی نهادهای مختلف و قانونی کشور علیه این تعرض صهیونیست‌ها به فضای سایبری کشور باشند.

با توجه به لزوم واکنش به این‌گونه رفتارهای مخرب رژیم صهیونیستی در فضای سایبر، لازم است تا سازمان‌های مجری قانون در کشور به این اقدامات خصمانه علیه منافع کشور پاسخی قاطع و کوبنده بدهند. رژیم صهیونیستی نیز قطعاً از این موضوع آگاه است که با اجرای این حمله سایبری به ایران در شرایطی که نه‌تنها کشور ما بلکه تمام دولت‌ها و ملت‌های جهان درگیر مقابله با ویروس کرونا هستند، به این موضوع نیز اندیشیده است که جمهوری اسلامی نیز به این اقدام ماجراجویانه آن‌ها پاسخ خواهد داد.

حال تنها سؤالی که در این میان باقی می‌ماند آن است که چه کسی  پاسخ این اقدام خصمانه و تعرض اسرائیل را به جغرافیای سایبری کشور خواهد داد؟

منبع: سایبربان

نظرات

حتما خواستن دسترسی به دوربین های امنیتی رو داشته باشن تا از محموله ها عکس و فیلم بگیرن . این خطر بسیار جدی هست و باید سیستم های دوربین مدار بسته را کاملا بومی سازی کنیم