مرداد ۲۱
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۱۱ مرداد ۱۳۹۹

عدم بازگشایی دفاتر مایکروسافت در آمریکا تا سال آینده

دفاتر مایکروسافت در ایالات متحده تا ماه ژانویه 2021 بازگشایی نخواهند شد.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ مایکروسافت قصد ندارد حداقل تا ژانویه 2021 دفاتر ایالات متحده را به‌طور کامل بازگشایی کند. به گفته منابع آگاه، این شرکت نوزدهم ژانویه سال آینده را به عنوان زودترین تاریخ احتمالی بازگشایی دفاتر آمریکا برای کارمندان عنوان کرده است. این غول نرم‌افزاری اکنون در حال برنامه‌ریزی محل کار ترکیبی برای بازگشایی مرحله‌ای دفاتر خود است و یک مجموعه 6 مرحله‌ای برای بازگشت کارمندان به حالت عادی تولید کرده است.

مرحله ششم، بازگشایی کامل دفاتر برای بازگشت کارمندان خواهد بود. دفاتر مایکروسافت فقط در صورت برداشته شدن محدودیت‌های بیشتر اعمال شده به دلیل شیوع کرونا و تأیید امنیت با توجه به داده‌های بهداشتی به عملکردهای عادی باز می‌گردند.

6 مرحله مجموعه کاری مایکروسافت :

  • مرحله 1: بسته
  • مرحله 2 : دورکاری اجباری
  • مرحله 3 : تشویق شدید دورکاری
  • مرحله 4 : بازگشایی نرم
  • مرحله 5 : بازگشایی همراه با محدودیت‌ها
  • مرحله 6 : بازگشایی

کِرت دِلبین (Kurt DelBene)، رئیس راهبرد سازمانی مایکروسافت در گفتگو با وبگاه تخصصی «The Verge» اعلام کرد :

«در ایالات متحده نزدیک‌ترین تاریخ احتمالی برای بازگشایی کامل، 19 ژانویه سال بعد خواهد بود. هدف ما برای مرحله ششم، درصورت تجدید حیات در زمان ویروس، بازگشت به عملیات عادی همراه با آماده‌سازی برای بازگشت به مراحل اولیه است.»

در ابتدا مایکروسافت به کارمندان خود اجازه داد که در ماه مارس امسال قبل از مجبور شدن به دورکاری به دلیل افزایش همه‌گیری در سیاتل به دورکاری ادامه دهند. شرکت در حال حاضر در مرحله دوم قرار دارد.

علاوه بر مایکروسافت، گوگل نیز قصد دارد دورکاری کارمندانش را تا ماه ژوئیه سال آتی ادامه دهد و کارمندان اَپل تا اوایل سال آینده به دفاتر برنخواهند گشت. به کارمندان فیس‌بوک نیز اجازه داده می‌شود تا پایان سال جاری و کارمندان آمازون تا ژانویه سال آینده دورکار باشند.

منبع: سایبربان

نظرات