اسفند ۱۰
دبیر خبر | ۱۶ شهریور ۱۳۹۸

شیوه جدید هک با کابل شارژ

کارشناسان امنیت سایبری درمورد استفاده از کابل‌های شارژ افراد دیگر هشدار دادند.

به گزارش کارگروه امنیت سایبربان؛ کارشناسان اخیراً درمورد شیوه جدید هکرها برای سرقت اطلاعات شخصی هشدار دادند. این کار از طریق کابل‌های شارژ تلفن انجام می‌شود.

پیتر پار (Peter Parr)، یکی از اعضای شرکت فارگو (Fargo) گفت : «من دیگر از کابل فردی دیگر استفاده نخواهم کرد. تلفن من از طریق نرم‌افزار هک شد.»

پار، به عنوان یکی از قربانیان این نوع هک درمورد سرقت اطلاعات شخصی بسیار محتاط شده و به همین دلیل از کابل‌های شارژ افراد دیگر استفاده نمی‌کند.
وی اظهار داشت:

سخت‌افزار روی کابل‌های شارژ نصب می‌شود و درنتیجه هکرها به تلفن افراد دسترسی پیدا می‌کنند.

برخی کارشناسان امنیت سایبری، از افراد می‌خواهند تا از کابل‌های شارژ خود مانند رمزهای عبورشان محافظت کنند. زیرا هکرهای سایبری از نحوه اجرای بدافزار در کابل‌های شارژ به خوبی اطلاع دارند. مهاجمان، با هک تلفن یا دستگاه‌های دیگر مانند کامپیوترها به داده‌های شخصی دسترسی می‌یابند.

محققان فناوری معتقدند که از این شیوه بیشتر در مکان‌های شلوغ یا دارای پایگاه‌های شارژ یو‌اس‌بی مانند فرودگاه‌ها استفاده می‌شود.

جاراد الیس (Jarrad Ellis)، یکی از اهالی اوهایو که اکنون در فارگو حضور دارد، اعلام کرد که تاحد ممکن از کابل‌های شارژ خودش استفاده می‌کند.

پار نیز در این خصوص توضیح داد:

من به هیچ‌کس استفاده از کابل شارژ عمومی را توصیه نمی‌کنم. در حال حاضر، کابل‌های شارژ بسیار ارزان هستند و به همین دلیل کارشناسان فناوری تأکید دارند که افراد کابل‌های خودشان را به‌کار گیرند.

محققان امنیت سایبری هشدار دادند که در هتل‌ها نیز کشوهای کابل شارژ وجود دارند اما در این مورد نیز همانند دیگر مکان‎‌های شلوغ، افراد نباید از این کابل‌ها استفاده کنند.

نظرات

2 + 1 =