بهمن ۰۵
حسین استهدادی
دبیر خبر | ۲۴ دی ۱۳۹۸

شرکت اسرائیلی NSO همچنان درگیر تبعات جاسوسی خود

شرکت اسرائیلی کیو سایبر قراردادی 1.2 میلیون دلاری با شرکت راهبردی مرکوری امضا کرد.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ کیو (Q)، شرکت اسرائیلی فناوری‌های سایبری قراردادی 1.2 میلیون دلاری برای ارتباطات بحران، دسترسی رسانه‌ها و روابط دولت در رابطه با دادخواست فدرال در كالیفرنیا مبنی بر استفاده از فناوری این شرکت با هدف جاسوسی صدها کاربر واتس‌آپ با مرکوری (Mercury Public Affairs)، یک شرکت راهبردی امضا کرد.

براساس دادخواست مطرح شده از سوی فیس‌بوک و واتس‌آپ، شرکت کیو سایبر و گروه اسرائیلی «NSO» متهم به استفاده از سرورهای واتس‌آپ واقع در ایالات متحده و جاهای دیگر با هدف ارسال بدافزار به حدود 1400 تلفن همراه و دستگاه شده‌اند.

این دادخواست اواخر ماه اکتبر سال گذشته در دادگاه فدرال ایالات متحده در منطقه شمالی کالیفرنیا با اتهام طراحی بدافزار برای آلوده کردن دستگاه‌های هدف و جاسوسی کاربران خاص واتس‌آپ مطرح شده است.

کیو سایبر و گروه NSO هر 2 این اتهام را تکذیب کرده‌اند.

نیکول فلوترون (Nicole Flotteron)، مدیرعاکل مرکوری و ایان مک‌کالب (Ian McCaleb)، عضو فاکس نیوز و سی‌ان‌ان و سخنگوی ارشد بخش جنایی وزارت دادگستری ایالات متحده قرارداد یک‌ساله شرکت کیو سایبر را بررسی کردند.

کارشناسان معتقدند که گروه NSO همچنین با کمپین عربستان سعودی برای قتل جمال خاشقجی، عضو سابق واشنگتن پست ارتباط داشته است.

 

منبع: سایبربان

نظرات

4 + 9 =