مهر ۰۸
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۲۶ شهریور ۱۳۹۹

سرمایه‌گذاری 6.5 میلیون دلاری برای حفاظت سایبری دستگاه‌های اینترنت اشیا

شرکت امنیت سایبری اسرائیلی، مبلغ 6.5 میلیون دلار برای حفاظت سایبری دستگاه‌های اینترنت اشیا جمع‌آوری می‌کند.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ استرنوم (Sternum)، شرکت امنیت سایبری اینترنت اشیای اسرائیلی مبلغ 6.5 میلیون دلار در دور اول سرمایه‌گذاری جمع‌آوری کرد. این شرکت حفاظت تعبیه شده و قابلیت مشاهده در زمان واقعی را برای دستگاه‌های متصل فراهم می‌کند. آخرین دور تأمین بودجه از زمان تأسیس در سال 2018 به 10 میلیون دلار رسیده است.

فناوری استرنوم به امنیت دسترسی اینترنت اشیا در بخش‌هایی مانند بهداشت و درمان، انرژی هوشمند، آب و برق و به طور کلی دستگاه‌های اینترنت اشیا کمک می‌کند. راه‌حل شرکت در کد باینری دستگاه تعبیه شده و سپس می‌تواند در دستگاه‌های بدون هیچگونه تنظیمات یا تغییر در کد موجود ادغام شود.

ناتالی تشووا (Natali Tshuva)، مدیرعامل و مؤسس استرنوم در بیانیه‌ای گفت :

«این دور تأمین بودجه، که در زمان همه‌گیری کرونا انجام شد، رأی اعتماد به دیدگاه دوگانه ما برای امنیت سایبری اینترنت اشیا و هوش روی دستگاه، فناوری ما و مهم‌تر از همه تیم ما است. به کمک بودجه جدید، همچنان به استخدام محققان و مهندسان ادامه خواهیم داد تا تیم تحقیق و توسعه پیشروی صنعت خود را در مأموریت ایمن‌سازی همه دستگاه‌های اینترنت اشیا و به دست آوردن بینش‌هایی برای بهبود گسترده جهان متصل رشد کند.»

فیلیپه شوارتز (Philippe Schwartz)، شریک «Square Peg» نیز اظهار داشت که تحت تأثیر محصولات نوآورانه و تیم متنوع استرنوم قرار گرفته که فناوری‌های آنها آینده متصل را با حفاظت امنیتی بدون سازش و بینش غنی و مبتنی بر داده قدرت می‌بخشد. شوارتز خاطرنشان کرد :

«ما به دنبال حمایت از تیم استرنوم هستیم، زیرا آنها همچنان به مشتریان خود در محافظت و ایمن‌سازی دستگاه‌های اینترنت اشیای مهم و تجاری خود کمک می‌کنند.»

استرنوم قبلاً برای تأمین امنیت دستگاه‌های اینترنت اشیا در حوزه پزشکی با مؤسسات عمومی از جمله تِلیت (Telit) و همچنین تولیدکنندگان دستگاه‌های پزشکی همکاری کرده است.

هاینریش (Hinrich)، مدیرعامل و مؤسس بنیاد هاینریش (Hinrich Foundation) در این خصوص توضیح داد که احراز هویت، امنیت و نظارت در زمان واقعی در تمام دستگاه‌ها و برنامه‌های اینترنت اشیا یک مشکل اساسی برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان محسوب می‌شود. وی افزود :

«راه‌حل‌های استرنوم منحصر به فرد، مقیاس‌پذیر و اثبات شده هستند. ما خوشحالیم که در تیم و فناوری استرنوم سرمایه‌گذاری و از آن حمایت می‌کنیم، این امر به ما در ایجاد اعتماد و اطمینان به صنایع در اجرای اینترنت اشیا کمک خواهد کرد.»

پس از سرمایه‌گذاری، شاویت (Shavit)، شوارتز و هاینریش به هیئت مدیره استرنوم پیوستند. استرنوم در سال 2018 به‌وسیله تیمی عمدتاً از واحد 8200 ارتش اسرائیل (IDF) تأسیس شد. این شرکت در تل‌آویو قرار دارد.

منبع: سایبربان

نظرات