مرداد ۲۲
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۱۱ مرداد ۱۳۹۹

سرمایه‌گذاری 23 میلیون دلاری در شرکت اسرائیلی

شرکت اسرائیلی «ClimaCell»، مبلغ 23 میلیون دلار در دور جدید سرمایه‌گذاری جمع‌آوری کرد.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ شرکت اسرائیلی «ClimaCell»، که پلتفرم مبتنی بر هوش مصنوعی آن به مقابله مشاغل با انواع چالش‌های آب و هوایی کمک می‌کند، اعلام کرد که مبلغ 23 میلیون دلار در دور جدید سرمایه‌گذاری جمع‌آوری کرده است؛ با این سرمایه، بودجه کلی شرکت به بیش از 100 میلیون دلار می‌رسد.

در دور جدید سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاران جدیدی از جمله پیتانگو گروث (Pitango Growth) و «Square Peg Capital»، سرمایه‌گذار قبلی، حضور دارند. این شرکت، با داشتن دفاتری در تل‌آویو و بوستون، قصد دارد از سرمایه جدید برای گسترش تحقیق، توسعه، بازاریابی و سایر اقدامات راهبردی خود استفاده کند.

پلتفرم ClimaCell به مشاغل کمک می‌کند تا با ارائه پیشنهادات عملی مانند اقدامات ایمنی به دلیل هوای نامناسب، تصمیمات هوشمندانه‌ای درباره عملیات‌ها بگیرند. شیمون الکابتز (Shimon Elkabetz)، مؤسس و مدیرعامل شرکت اسرائیلی گفت :

«ClimaCell با ارائه ارزشمندترین و عملی‌ترین اطلاعات هوایی به مشتریان، قدم بعدی را در زمینه اختلال در صنعت آب و هوا بر می‌دارد و ما از همکاری با شرکایی مانند Square Peg بسیار هیجان‌زده هستیم. در کنار Square Peg، ما واقعاً تحت تأثیر تیم پیتانگو گروث قرار گرفتیم و مشتاق با یکدیگر هستیم.»

به گفته این شرکت اسرائیلی، مهم‌ترین عامل تمایز محصول ClimaCell، فن‌آوری‌های خودکار و پیش‌بینی کننده تأثیر شرکت است که به مشتریان کمک می‌کند مبالغ بسیار بالایی در راندمان عملیاتی، بهبود ایمنی و جلوگیری از هزینه‌ها و خسارات قابل توجه ناشی از وقایع آب و هوایی، صرفه‌جویی کنند.

آرون مانکوفسکی (Aaron Mankovski)، مدیرکل پیتانگو گروث در این خصوص اظهار داشت :

«ClimaCell تنها شرکت نرم‌افزار به عنوان سرویس (SaaS) است که می‌تواند به جای واکنش به رویدادهای آب و هوایی و پیامدهای ناشی از آنها، اقدامات عملی را قبل از رویدادها انجام دهد. فرصت‌های پیش روی شرکت در میان صنایع از جمله زنجیره تأمین و لجستیک، راه‌آهن، کامیون‌سازی، حمل و نقل، تقاضا، انرژی، بیمه و موارد دیگر نشان دهنده ظهور کامل چشم‌انداز رقابتی موجود و روشی برای تمرکز بر ارزش مشتری است.»

مشتریان این شرکت اسرائیلی، که در سال 2016 تأسیس شده است، شامل اوبر (Uber)، دلتا (Delta)، فورد (Ford)، «U.S. Open» و پورشه (Porsche) هستند.

الکابتز پیشتر عنوان کرده بود که درصورت عدم توانایی برای کنترل آب و هوا یا شیوع بیماری‌های همه‌گیر، درعوض می‌توان با درك مناسب و زمان دقیق، نتیجه را كنترل کرد.

منبع: سایبربان

نظرات