تیر ۲۴
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۸ خرداد ۱۳۹۹

سرمایه‌گذاری 100 میلیون دلاری در شرکت سایبری اسرائیلی

«Cyberstarts»، شرکت امنیت سایبری اسرائیلی مبلغ 100 میلیون دلار بودجه جمع‎آوری کرد.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ «Cyberstarts»، شرکت اسرائیلی سرمایه‌گذاری با محوریت امنیت سایبری واقع در تل‌آویو مبلغ 100 میلیون دلار در دور دوم سرمایه‌گذاری جمع‎آوری کرد.

سایبراستارتز در سال 2018 به‌وسیله گیلی رانان (Gili Raanan)، کارآفرین سریالی و شریک عمومی شعبه اسرائیلی «Sequoia Capital» تأسیس شد و روی کارآفرینان و سرمایه‌گذاری‌های سایبری در مرحله اولیه تمرکز دارد.

بیشتر بودجه این شرکت سایبری از طریق گروهی متشکل از 40 کارآفرین امنیت سایبری از جمله : شلومو کرامر (Shlomo Kramer ) و ماریوس نات (Marius Nacht)، بنیانگذاران «Check Point»، شرکت فناوری‌های نرم‌افزاری، میکی بودائی (Mickey Boodaei) و راکش لونکار (Rakesh Loonkar)، مؤسسان شرکت «Trusteer» - که در سال 2013 به‌وسیله شرکت آی‌بی‌ام خریداری شد – نیر زوک (Nir Zuk)، مؤسس شبکه‌های پالو آلتو (Palo Alto) و آسف راپاپورت (Assaf Rappaport)، مؤسس استارت‌آپ سایبری موسوم به «Beyond Security» و مدیر کل سابق مرکز توسعه مایکروسافت در اراضی اشغالی تأمین می‌شود.

شرکت اسرائیلی سرمایه‌گذاری یاد شده – که قبلاً 54 میلیون دلار جمع‌آوری کرده بود – تا به امروز 6 سرمایه‌گذاری انجام داده که نیمی از آنها در شرکت‌هایی به سرپرستی کارآفرینان سریالی است؛ 2 شرکت تحت پشتیبانی سایبراستارتز شامل «Fireblocks» و «Axis Security» هستند که در مجموع 33 میلیون دلار سرمایه‌گذاری بعدی جمع‌آوری كرده‌اند.

رانان در بیانیه‌ای گفت :

«اعتماد سرمایه‌گذاران ما به عنوان ذهن‌های برتر امنیت سایبری در جهان، به‌ویژه در طول همه‌گیری ویروس کرونا، بسیار حائز اهمیت است؛ تلاش برای رسیدن به راه‌حل‌های نوآورانه امنیت سایبری، در طول این بحران، در نتیجه حرکت سریع به سمت دورکاری، محاسبات ابری و فشار اتوماسیون برای کاهش هزینه‌های عملیاتی، در حال رشد است.»

سایبراستارتز همچنین از انتصاب لیور سیمون (Lior Simon)، به عنوان شریک خبر داد. سیمون قبل از پیوستن به این استارت‌آپ اسرائیلی در شرکت سرمایه‌گذاری «Sequoia» به عنوان همکار و همچنین رئیس عمیات اسرائیل در « Arbor Ventures» فعالیت داشت.

سیمون اظهار داشت :

«من از همراه شدن با گیلی پس از سال‌ها کار مشترک در Sequoia بسیار خرسندم؛ این فرصتی شگف‌انگیز برای شرکت سایبراستارتز در اثبات موقعیت خود در ایجاد روابط تجاری با تیم‌های کارآفرینی در اسرائیل است.»

راپاپورت نیز در این خصوص توضیح داد که شرکت سایبراستارتز، تیم رویایی سایبری اسرائیل است؛ و این تنها سرمایه‌گذاری از سوی کارآفرینان برای کارآفرینان به شمار می‌رود. مشارکت سرمایه‌گذاران در این صندوق بسیار فراتر از پولی است که سرمایه‌گذاری می‌شود.

وی افزود :

«کمک سرمایه‌گذاران به ما و سایر کارآفرینان سایبراستارتز، یک سرمایه بسیار مهم و راهبردی است.»

منبع: سایبربان

نظرات