مرداد ۲۲
آرش پایدار
دبیر خبر | ۱۱ مرداد ۱۳۹۹

سبقت اپل از آرامکو عربستان

اپل شرکت نفتی آرامکو را در لیست با ارزشترین شرکت های بازرگانی دنیا ، کنار زد .

 به گزارش کارگروه فناوری و اطلاعات سایبربان ؛ اپل با گذشتن از شرکت نفتی و دولتی آرامکو عربستان سعودی  به عنوان با ارزش ترین شرکت بازرگانی دنیا شناخته شد.
بر اساس گزارشات، شرکت های اپل و آرامکو به ترتیب ارزش هایی به میزان ۱.۸۴تریلیون دلار و ۱.۷۳تریلیون دلار را به ثبت رساندند.
سهام اپل که از انتهای ماه مارس  روندی صعودی را طی کرده است، روز جمعه  افزایشی به میزان بیش از ۱۰درصد را به ثبت رساند. گفتنی است روز پنج شنبه همان هفته ،اپل بالاترین میزان درآمد (۴۲۵.۰۴دلار) در سه ماهه سوم سال را به دست آورده بود.
کل درآمد اپل در سه ماهه سوم سال ، رشدی به میزان ۱۱درصد را نسبت به سال قبل تجربه کرد و از  مرز ۵۷.۹میلیارد دلار گذشت.
فروش قدرتمند محصولات  Macو iPad نقطه عطف این قضیه بود . این میزان فروش و تقاضا از سوی مشتریان، بی ربط به همه گیری کرونا و قرنطینه خانگی مردم نمی باشد و تاثیر به سزایی بر آن دارد.
اپل همچنین اعلام کرد که به عنوان بخشی از درآمد سه ماهه سوم خود ،سهامشان را به ازای هر ۴سهم  تقسیم می کنند که خود، قیمت هر تک سهم را کاهش می دهد.
 شرکت های آمازون، گوگل و فیس بوک نیز روز قبل میزان درآمد سه ماهه خود را اعلام کردند و کلیه آن ها میزان قابل قبولی را به ثبت رسانده بودند.
به عنوان مثال:

شرکت آمازون در دوران همه گیری کرونا ، سود حاصل از فروش خود را دو برابر کرده است و فیس بوک نیز شاهد رشد ۱۲درصدی کاربران روزانه خود در مقایسه با سال قبل بود .
چهار شرکت مذکور در کل سودی به میزان ۲۸.۶میلیارد دلار را به دست آوردند.
 

منبع: سایبربان

نظرات