آذر ۰۵
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۱۴ شهریور ۱۳۹۹

ساخت باتری‌های اینترنت اشیا با دوام مادام‌العمر

شرکت‌های «Atmosic» و «SMK Electronics» برای ساخت باتری‌های دستگاه اینترنت اشیا با دوام همیشگی همکاری می‌کنند.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ فناوری‌های «Atmosic»، شرکت واقع در کالیفرنیا و «SMK Electronics»، شرکت تولیدكننده قطعات ژاپنی از همکاری راهبردی برای ساخت باتری‌هایی با دوام همیشگی خبر دادند.

این طرح ابتکاری، سیستم روی تراشه «M3» اتموسیک را در مجموعه‌ای از دستگاه‌های متصل SMK ادغام خواهد کرد. راه‌حل‌های M3 اتموسیک براساس استاندارد بلوتوث 5 با فناوری‌های مختلفی برای اطمینان از مصرف کمتر و طولانی‌تر ساخته شده‌اند. این راه‌حل‌ها، پایین‌ترین رادیوی قدرت، بیداری براساس تقاضا و برداشت انرژی کنترل شده هستند.

اگرچه هر 3 مورد مورد استفاده قرار می‌گیرند، مورد دوم خصوصاً ارزش توضیح بیشتر دارد. درنتیجه، این شرکت اظهار داشت : «ما به جای اعتماد به برداشت انرژی محیطی، که ذاتاً کمتر قابل پیش‌بینی است، از یک منبع انرژی شناخته شده پشتیبانی می‌کنیم که می‌تواند برای تضمین عملکرد قوی کنترل شود و در عین حال وابستگی سیستم به انرژی باتری را به حداقل برساند.»

راه‌حل‌های اینترنت اشیای حاصل از این همکاری، شامل سنسورها و کنترل‌های از راه دور، نیاز به تعویض باتری را از بین خواهد برد.

الکس دیویس (Alex Davies)، یکی از اعضای گروه تحقیق مجدد گفت :

«یکی از چالش‌های اصلی پذیرش اینترنت اشیا، هزینه و دردسر تعویض باتری است. تقاضای بسیار در بازار برای محصولات [کم مصرف بلوتوث] با فناوری جمع‌آوری انرژی یکپارچه، مشکل تجربه مشتری در مورد تغییر باتری در ده‌ها به صدها دستگاه خانه هوشمند مانند ریموت‌ها و سایر انواع دستگاه‌های متصل مورد استفاده در محصولات مشتری را برطرف می‌کند.»

Atmosic با هدف استقرار راه‌حل‌های M2 و سیستم روی تراشه M3 در محصولات تجاری امسال، مبلغ 28.5 میلیون دلار در دور دوم سرمایه‌گذاری در ماه دسامبر سال جاری جمع‌آوری خواهد کرد.

منبع: سایبربان

نظرات