بهمن ۰۷
جواد محمدی
دبیر خبر | ۱۶ آبان ۱۳۹۹

زندان‌های آمریکا و انگلستان هک شدند.

اطلاعات شخصی برخی زندانیان و کارمندان در آمریکا و انگلیس براثر یک حمله سایبری هک شد.

به گزارش کارگروه بین الملل سایبربان؛ شرکت (GEO Group) آمریکا که در کشورهایی نظیر آمریکا، استرالیا، آفریقای جنوبی و انگلستان زندان‌های خصوصی و بازداشتگاه‌های مربوط به مهاجران غیرقانونی را مدیریت می‌کند اعلام کرد در تابستان سال جاری هدف حمله باج افزاری قرار گرفت.

در این حمله سایبری که 19 اوت رخ داد اطلاعات شخصی و بهداشتی برخی از زندانیان و کارمندانِ این مراکز هک شد. این اطلاعات شخصی مربوط به زندانیان و کارمندان مؤسسه اصلاح و توان‌بخشی (South Bay) در فلوریدا، یک مرکز مربوط به جوانان در مارینویل (Marienville) و یک مرکز دیگر در کالیفرنیا است.

شرکت GEO اعلام کرد برای کنترل و مهار این حادثه چندین اقدام انجام داده که می‌توان به بازیابی سیستم‌ها و تقویت امنیت شبکه‌ها و سیستم‌های فن‌آوری اطاعات این شرکت اشاره کرد.

همچنین مسئولین این شرکت اظهار داشتند اطلاعات هک شده را بازیابی کرده‌اند؛ اما در خصوص اینکه این کار را از طریق پرداخت باج انجام داده‌اند یا از طریق نسخه‌های پشتیبان توضیحی ندادند.

شرکت یادشده این نقض امنیت را نادیده گرفت و گفت عواقب آن هیچ تأثیر مهمی بر روند کار این شرکت نخواهد داشت و این شرکت با ارسال نامه افراد متأثر از این حمله را آگاه خواهد کرد.

اطلاعات فاش شده می‌تواند شامل نام، آدرس، تاریخ تولد، شماره تأمین اجتماعی، شماره شناسایی کارمندان، شماره گواهینامه رانندگی، اطلاعات درمانی و سایر اطلاعات مربوط به حوزه سلامت این افراد باشد.

این حادثه 123 زندان خصوصی، مراکز مراقبتی و بازنشستگی در آمریکا، استرالیا، آفریقای جنوبی و انگلستان را تحت تأثیر قرار داده است.

طبق آمار کمیسیون امنیت و بورس و اوراق بهادار آمریکا، بیش از نیمی از درآمد شرکت GEO در سال 2019 از طریق قراردادهای این شرکت با دولت آمریکا بوده است.

پس از افشای این خبر ارزش سهام شرکت GEO در عرض یک روز 14 درصد سقوط کرد.

منبع: سایبربان

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.