خرداد ۱۰
دبیر خبر | ۲۰ خرداد ۱۳۹۷

رونمایی از پیام رسان امن مبتنی بر تور

پیام رسان امن Briar، مبتنی بر شبکه تور (Tor-Based) برای کاربران اندروید معرفی شد.

پیام رسان بریار (Briar)، یک سرویس جدید ارتباطی است که به صورت همتا به همتا (P2P) اطلاعات را به صورت رمزنگاری شده با استفاده از شبکه تور ارسال و دریافت می کند. این پیام رسان پس از گذشت یک سال از مراحل تست نهایی اکنون به صورت عمومی در اختیار کاربران اندرویدی قرار گرفته است و پس از گذشت تنها دو روز، بیش از 10 هزار مورد دانلود در گوگل پلی (Google play) داشته است.

از آنجا که حریم شخصی یک مسئله جدی در ارتباطات کنونی جامعه تلقی می شود، تقاضا برای پیام رسان های امن نیز افزایش یافته است. زمانی که نسخه بتا (آزمایشی) پیام رسان Briar برای اولین بار در سال گذشته معرفی شد، کارشناسان از آن به عنوان یک موفقیت بزرگ در ارتباطات امن میان افرادی که نیازمند تبادل اطلاعات به صورت کاملاً امن هستند یاد کردند. طراحان این پیام رسان، Briar را یک راه آسان، امن و به دور از نظارت دولتی برای برقراری ارتباط معرفی کرده اند.

کارشناسان حوزه فضای مجازی، رسوایی رسانه های اجتماعی بزرگی چون فیس بوک، توییتر، تلگرام و ... را در نقض حریم خصوصی کاربران خود، دلیل اصلی محبوبیت پیام رسان های امن می دانند. حال باید دید این پیام رسان جدید نیز تا چه اندازه به قول های خود وفادار خواهد بود.

نظرات

10 + 0 =