دی ۲۸
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۲۴ دی ۱۳۹۹

رونمایی از پردازنده‌های جدید اسرائیلی اینتل در نمایشگاه CES

اینتل از پردازنده‌های جدید ساخت اسرائیل در نمایشگاه «CES» رونمایی می‌کند.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ رویداد مطبوعاتی اینتل در نمایشگاه «CES» در سال جاری ممکن است فقط 30 دقیقه به طول بیانجامد، اما همین زمان کافی است تا یک شرکت فناوری حدود 50 پردازنده جدید متعلق به 4 خانواده مختلف از محصولات را معرفی کند که 2 مورد از آنها، «Rocket Lake» و «Alder Lake»، در اینتل اسرائیل در حال توسعه هستند. پردازنده‌های جدید در طیف گسترده‌ای از رایانه‌ها از جمله «Chromebook»ها و رایانه‌های بازی رومیزی و لپ‌تاپ ادغام می‌شوند. اینتل همچنین اعلام کرد که پردازنده‌های نسل یازدهم جدید سری اچ (H) برای لپ‌تاپ‌های بازی بسیار نازک باید در نیمه اول سال 2021 وارد شوند و این شرکت همچنین «Acer Chromebook» را با طراحی «Intel Evo» نشان می‌دهد که شامل پردازنده اصلی نسل یازدهم اینتل است.

اینتل پردازنده‌های سری «Celeron» و «Pentium Silver» سری اِن جدید خود را برای بازار لپ‌تاپ‌های دانشجویی حساس به هزینه نمایش داد. این تراشه‌ها اکنون با جدیدترین فرآیند تولید 10 نانومتری اینتل تولید می‌شوند و قرار است عملکرد آنها بهبود یابد.

این شرکت همچنین مدعی شد که برای کمک به محافظت از مشاغل در برابر حملات باج‌افزاری، به مشارکت با «Cybereason» مستقر در اسرائیل پرداخته است. به عنوان بخشی از این توافق، شرکت امنیت سایبری حفاظت‌های جدید « Intel Hardware Shield» را در پلتفرم «Intel Core vPro» توسعه خواهد داد. این راه‌حل برای اولین بار نشان می‌دهد که سخت‌افزار رایانه برای حفاظت از شرکت‌ها نقشی اساسی در دفاع سایبری ایفا می‌کند.

لیور دیف (Lior Div)، مدیر عامل و بنیانگذار Cybereason توضیح داد که این همکاری باعث تقویت سابقه طولانی شرکت و قابلیت‌های پیشرو در صنعت در شناسایی و از بین بردن باج‌افزار می‌شود.

استفانی هالفورد (Stephanie Hallford)، معاون گروه محاسبات مشتری و مدیر کل پلتفرم‌های مشتری تجاری در اینتل گفت :

«مشاغل با محافظت چندلایه Cybereason دید کاملی از طریق تله متری سی‌پی‌یو (CPU) برای جلوگیری از باج‌افزار از فرارهای دفاعی مبتنی بر امضای سنتی به دست خواهند آورد.»

منبع: سایبربان

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.