تیر ۲۴
دبیر خبر | ۸ خرداد ۱۳۹۹

روباتی که به بیماران کرونایی خوشامد می‌گوید

دولت ژاپن به‌تازگی تصمیم گرفته، بیماران مبتلابه ویروس کرونا را که علائم خفیفی دارند در هتل‌ها نگهداری کند و روباتی‌هایی تهیه‌کرده که به این بیماران خوشامد می‌گوید.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، دولت ژاپن به‌تازگی تصمیم گرفته، بیماران مبتلابه ویروس کرونا را که علائم خفیفی دارند در هتل‌ها نگهداری کند و روباتی‌هایی تهیه‌کرده که به این بیماران خوشامد می‌گوید.

بیماران مبتلابه ویروس کرونا که با علائم خفیف در هتل‌های توکیو پذیرش می‌شوند، از سلام یک روبات در لابی هتل‌ها متعجب می‌شوند.

در حال حاضر ژاپن از هتل‌ها برای مراقبت از بیمارانی که آزمایش کرونا آن‌ها مثبت شده اما علائم آن‌ها بسیار خفیف است استفاده می‌کند و با روبات‌هایی که به این بیماران خدمات‌رسانی می‌کنند، به سبک شدن بار پرستاران کمک می‌کند.

دریکی از این هتل‌ها، یک روبات به نام «فلفل» در لابی قرار دارد که ماسک محافظ صورت زده  و پس از استقبال از مراجعه‌کنندگان، از آن‌ها تقاضای استفاده از ماسک صورت می‌کند.

روبات‌های دیگری در بحبوحه کرونا در سطح شهرها مستقرشده‌اند که وظیفه تمیزکاری و ضدعفونی کردن را بر عهده‌دارند.

به گفته وزارت بهداشت، ژاپن در تلاش برای کاهش بار سیستم پزشکی، بیش از ۱۰ هزار اتاق هتل در سراسر کشور را برای قرار دادن بیماران با علائم خفیف‌تر تضمین کرده است.

منبع: فارس

نظرات