رقیب تازه نفس برای مرورگر تور


نویسنده:
خالق زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت، مرورگر جدیدی با بهره گیری از شبکه تور راه اندازی کرد.

مرورگر بریو (The Brave Browser)، یک طرح جدید از خالق زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت است که با استفاده از قابلیت Tor Bundle در یک مرورگر پایه گذاری شده بر اساس کرومیوم (Chromium-based)، شرایط یک محیط امن و خصوصی را برای کاربران خود فراهم می سازد. نسخه آزمایشی (Beta) این مرورگر اکنون در اختیار کاربران قرار دارد.

برندان آیک (Brendan Eich)، خالق زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت (Java Script)، مدیر ارشد فناوری اسبق در شرکت موزیلا و مدیر ارشد اجرایی شرکت بریو سافتور است. حال اختراع جدید او به عنوان رقیب تازه واردی برای مرورگر تور به حساب می آید. این مرورگر هنوز به نسخه نهایی تبدیل نشده است اما توجه بسیاری از روزنامه نگاران و شرکت هایی که به دنبال حفظ حریم ارتباطی خود هستند را به خود معطوف ساخته است.

تفاوت مرورگر Brave با Tor این است که در این مرورگر می توان به صورت همزمان از سه حالت Normal Tab، Private Tab و Private Tab with Tor استفاده کرد. این ویژگی که به نظر می رسد بی نقص طراحی شده است، یکی از بزرگترین ضعف های مرورگر تور را بر طرف ساخته است.

از ویژگی های مهم این مرورگر می توان به سرعت و امنیت بسیار بالای آن اشاره کرد به طوری که سرعت بارگذاری صفحات وب در آن تقریباً دو برابر مرورگر گوگل کروم (Google Chrome) است. همچنین این مرورگر، با حذف تبلیغات و صفحات Pop-up، به نوعی در وقت کاربران صرفه جویی می کند و در پایان فعالیت کاربر، زمان بهینه شده را می توان بر حسب ثانیه مشاهده کرد. ظاهر گرافیکی و رابط کاربری فوق العاده حرفه ای این مرورگر نشان می دهد که به احتمال رقیب سرسختی برای مرورگر تور خواهد بود.

موسسه سایبربان صرفاً منتقل کننده محتوا از منابع ناشناس در سطوح عمیق و تاریک وب به سطح عمومی اینترنت است. از این رو مطالب منتشر شده، لزوماً مورد تأیید این موسسه نخواهد بود.
نظرات (2)
ناشناس
1 year 2 months ago

سلام من هر روز و تک تک مطالبتون رو با دقت میخونم
عالی هستین
عالی عالی عالی
از اول سایبربان رو میخوندم

خوبه که قبل انتشار یک پست فنی، یه تست کوچولو انجام بدید.
مرورگر بریو ساده ترین امکان یعنی غیرفعال کردن webrtc رو نداره! و در نتیجه آی پی لو میره
پس عنوان رقیب تور، فعلا زوده
ممنون

احمد کاظمی
1 year 2 months ago

سلام دوست عزیز، از توجه شما بسیار سپاس گذارم

همان طور که در متن خبر اشاره شده است، مرورگر Brave در نسخه آزمایشی (Beta) معرفی شده است. طبیعتاً در این نسخه ها ایرادات بسیاری وجود دارد؛ برای مثال در آزمایش های صورت گرفته در حوزه توسعه وب متوجه شدیم که در صورت بسته شدن Page Source، امکان مجدد استفاده از آن تا زمانی که مرورگر مجدداً لود شود وجود ندارد.

اما سرعت فوق العاده این مرورگر نسبت به Tor Browser می تواند برای این مرورگر شناخته شده دنیای وب تاریک، تهدیدی جدی قلمداد شود.

مهر ۰۱