خرداد ۱۰
دبیر خبر | ۱۲ تیر ۱۳۹۷

رقیب تازه نفس برای مرورگر تور

خالق زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت، مرورگر جدیدی با بهره گیری از شبکه تور راه اندازی کرد.

مرورگر بریو (The Brave Browser)، یک طرح جدید از خالق زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت است که با استفاده از قابلیت Tor Bundle در یک مرورگر پایه گذاری شده بر اساس کرومیوم (Chromium-based)، شرایط یک محیط امن و خصوصی را برای کاربران خود فراهم می سازد. نسخه آزمایشی (Beta) این مرورگر اکنون در اختیار کاربران قرار دارد.

برندان آیک (Brendan Eich)، خالق زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت (Java Script)، مدیر ارشد فناوری اسبق در شرکت موزیلا و مدیر ارشد اجرایی شرکت بریو سافتور است. حال اختراع جدید او به عنوان رقیب تازه واردی برای مرورگر تور به حساب می آید. این مرورگر هنوز به نسخه نهایی تبدیل نشده است اما توجه بسیاری از روزنامه نگاران و شرکت هایی که به دنبال حفظ حریم ارتباطی خود هستند را به خود معطوف ساخته است.

تفاوت مرورگر Brave با Tor این است که در این مرورگر می توان به صورت همزمان از سه حالت Normal Tab، Private Tab و Private Tab with Tor استفاده کرد. این ویژگی که به نظر می رسد بی نقص طراحی شده است، یکی از بزرگترین ضعف های مرورگر تور را بر طرف ساخته است.

از ویژگی های مهم این مرورگر می توان به سرعت و امنیت بسیار بالای آن اشاره کرد به طوری که سرعت بارگذاری صفحات وب در آن تقریباً دو برابر مرورگر گوگل کروم (Google Chrome) است. همچنین این مرورگر، با حذف تبلیغات و صفحات Pop-up، به نوعی در وقت کاربران صرفه جویی می کند و در پایان فعالیت کاربر، زمان بهینه شده را می توان بر حسب ثانیه مشاهده کرد. ظاهر گرافیکی و رابط کاربری فوق العاده حرفه ای این مرورگر نشان می دهد که به احتمال رقیب سرسختی برای مرورگر تور خواهد بود.

نظرات

3 + 0 =
ناشناس (not verified) 1 year 11 months ago

سلام من هر روز و تک تک مطالبتون رو با دقت میخونم
عالی هستین
عالی عالی عالی
از اول سایبربان رو میخوندم

خوبه که قبل انتشار یک پست فنی، یه تست کوچولو انجام بدید.
مرورگر بریو ساده ترین امکان یعنی غیرفعال کردن webrtc رو نداره! و در نتیجه آی پی لو میره
پس عنوان رقیب تور، فعلا زوده
ممنون