خرداد ۱۰
دبیر خبر | ۱۰ مرداد ۱۳۹۷

رقابت مرورگر تازه وارد با غول های دنیای وب

مرورگر Brave توانسته است در مدت زمان کوتاهی از معرفی نسخه آزمایشی (Beta) خود بیش از 3 میلیون کاربر فعال ماهانه داشته باشد.

مرورگر بریو (Brave) با وجود اینکه تنها چند وقتی است که نسخه آزمایشی خود را معرفی کرده است اما توانسته است نظر بسیاری از مخاطبان وب را به خود معطوف کند. این مرورگر اکنون بیش از 3 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد. سرعت بالای این مرورگر در بارگذاری صفحات وب (Loading Time) واقعاً غیر قابل رقابت است و به همین دلیل است که بریو با فاصله بسیار زیادی از سایر رقبا (در کنار غول های تکنولوژی همانند کروم) در صدر قرار دارد. همچنین قابلیت حذف صفحات تبلیغاتی مزاحم (Pop up) که اخیراً در مرورگر کروم نیز شاهد آن هستیم، بریو را در فروشگاه های نرم افزاری جزو نرم افزار های برتر ماه گذشته قرار داده است. همچنین در فروشگاه نرم افزاری گوگل پلی (Google Play)، این نرم افزار توانسته است بیش از 5 میلیون دانلود داشته باشد.

برای اطلاع بیشتر در مورد مرورگر Brave می توانید خبر زیر را مطالعه فرمایید.

با توجه به اینکه از معرفی مرورگر بریو تنها یک ماه و نیم بیشتر نمی گذرد به نظر می رسد، محسنات این مرورگر از ایرادات آن بسیار بیشتر بوده و همین امر باعث شده است تا بریو بتواند در میان مردم محبوبیت قابل قبولی کسب کند. البته در خصوص ایرادات امنیتی و همچنین خطا های نرم افزاری (Bug) باید توجه داشت که تمام مرورگر های معروف همچون گوگل کروم نیز در ابتدا تعداد بسیار زیادی اشکالات کلی و جزئی داشته اند اما اکنون جزو برترین مرورگر های دنیای وب شناخته می شوند. حال بریو نیز از این قائله مستثنی نبوده و با توجه به پتانسیلی که از آن مشاهده شده است باید منتظر ماند تا نسخه آماده تری از این مرورگر معرفی شود تا بتواند در برابر رقیبان با سابقه خود رقابت کند.

نظرات

9 + 4 =