مرداد ۲۱
جواد محمدی
دبیر خبر | ۱۱ مرداد ۱۳۹۹

رزمایش سایبری مشترک گارد ملی امریکا و یک شرکت آب

گارد ملی ایالت کانکتیکات آمریکا برای مبارزه با حملات سایبری رزمایشی مجازی برگزار می‌کند.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ نیروهای هوایی و سربازان گارد ملی ایالت کانکتیکات (Connecticut) آمریکا برای انجام رزمایش سایبری یانکی (Yankee) به دیگر اعضای گارد ملی از ایالت نیو انگلند و سایر آژانس‌های فدرال پیوستند. رزمایش یادشده برای ارتقاء آمادگی این نیروها در فضای سایبری است.

در این رزمایش آژانس‌های نظامی و غیرنظامی به‌صورت تعاملی تمرین می‌کنند تا بتوانند با حملات سایبری به زیرساخت‌های حیاتی مبارزه کنند.

فردریک بوند (Frederick Bond) اپراتور 103 امین اسکادران کنترل هوایی اظهار داشت:

هدف از این رزمایش تعامل بین نیروهای نظامی و شرکایی است که برای کشور حیاتی هستند. ما در این رزمایش با یک شرکت آب شهری در هارتفورد (Hartford) همکاری می‌کنیم.

در این رزمایش اعضای تیم آبی ضمن همکاری با نهادهای مربوطه سعی می‌کنند از حملات سایبری شبه سازی شده گروه قرمز دفاع کنند. در این سناریو اعضای گروه قرمز نقش مجرمان سایبری را بازی می‌کنند و به اعضای گروه آبی در سراسر ایالت نیو انگلند حمله سایبری می‌کنند.

نیروهای سایبری سازمان‌های مختلف ازجمله اسکادران 103 نیروی هوایی، پرواز مخابراتی 103 و دسته پشتیبان 146 ضمن همکاری با مرکز آمادگی قفل‌های ویندسور (Windsor Locks Readiness Center) تلاش می‌کنند تا این حملات را شناسایی کنند.

استیفن لالونا (Stephen Laluna) یکی از متخصصان نیروی هوایی آمریکا خاطرنشان کرد:

ما اطلاعاتی به دست آورده‌ایم که نشان می‌دهد هکرها برای انتقال فایل‌ها از یک توانایی خاص برخوردارند. ما ترافیکی که از این اطلاعات استفاده می‌کند را می‌بینیم و قصد داریم به آن عمیق‌تر بنگریم. اگر تشخیص دهیم که این ترافیک مخرب است، آن را مسدود می‌کنیم.

فردریک بوند در ادامه افزود:

ظرفیت‌های دفاع سایبری گارد کانکتیکات از سرمایه‌های مهم کشور در مأموریت‌های دفاعی است. در صورت بروز حملات بزرگ سایبری به زیرساخت‌های کشور، ما دست‌به‌کار شده و به گارد کانکتیکات برای مقابله با این حملات کمک خواهیم کرد.

استیفن لالونا هم در انتها گفت:

این رزمایش، برای مقابله با حملات سایبری تمرین ارزشمندی است. همه‌چیز دائماً در حال تغیر است؛ بنابراین ما باید با دنیا سازگار شویم. این رزمایش به ما این امکان را می‌دهد که چگونه در دنیای حقیقی حملات سایبری را شناسایی کنیم.

منبع: سایبربان

نظرات