آبان ۱۱
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۲۸ مرداد ۱۳۹۹

راه‌اندازی شبکه 5G در اراضی اشغالی

شرکت اسرائیلی پِلِفون (Pelephone)، شبکه نسل پنجم راه‌اندازی می‌کند.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ به گفته روزنامه عبری زبان گلوبز (Globes)، پِلِفون (Pelephone)، شرکت اسرائیلی ارتباطات از راه دور از راه‌اندازی شبکه جدید نسل پنجم خبر داد. این شبکه به نام «Pelephone Plus»، که به‌وسیله شرکت متعلق به بِزِک (Bezeq) فعالیت می‌کند، از شبکه صدها سایت ساخته شده در ماه‌های اخیر بهره‌مند خواهد شد. این سایت‌ها مانند خود شبکه به محض اختصاص فرکانس‌ها شروع به کار می‌کنند.

این روزنامه اسرائیلی گزارش داد که با توجه به سرعت بالای میسر شده به‌وسیله شبکه نسل پنجم، Pelephone برنامه‌های جدیدی مانند یک بسته بازی 200 گیگابیتی با هزینه ماهانه 49.90 نیس (NIS) و یک بسته 500 گیگابیتی با هزینه ماهانه 55.90 نیس ارائه می‌دهد.

این اخبار در حالی منتشر شدند که وزارت ارتباطات رژیم صهیونیستی مناقصه اصلی برای فرکانس‌های 5G را صادر کرد. مناقصه برای قراردادها در اوایل ماه ژوئن امسال پس از شروع آن در ژوئیه 2019 پایان یافت. یوآز هاندل (Yoaz Handel)، وزیر ارتباطات اسرائیل همزمان با بازگشایی اتاق مناقصه محرمانه این سازمان گفت :

«این روز مهمی برای دولت اسرائیل است که قبل از یک انقلاب فناوری جدید می‌ایستد.»

هاندل مدعی شد :

«این مناقصه پیامدهای سیاسی و امنیتی و به ویژه پتانسیل بسیار خوبی برای پیشبرد و توسعه کشور اسرائیل دارد. من می‌دانم که ترس‌ها و اطلاعات غلط وجود دارند، اما ما تمام تلاش خود را با شفافیت کامل انجام خواهیم داد، به حرف‌های مردم گوش می‌دهیم و هر ادعایی را به‌صورت جدی بررسی می‌کنیم.»

منبع: سایبربان

نظرات