آذر ۰۸
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۱ آذر ۱۳۹۹

راه‌اندازی خدمات تلفن همراه 5G در Akron

ورایزون، خدمات تلفن همراه 5G را در آکرون (Akron) راه‌اندازی می‌کند.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبریان؛ چندی پیش آکرون (Akron)، به عنوان دومین منطقه تحت پوشش شمال شرقی اوهایو برای شبکه‌های 5G، به اصطلاح نسل پنجم فناوری تلفن همراه با سرعت بیشتر نسبت به شبکه‌های 4G و LTE، ورایزون به کلیولند پیوست.

ورایزون در بیانیه‌ای گفت که آکرون و نشویل (Nashville)، تنسی به خدمات باند پهن 5G ورایزون پیوستند و درنتیجه مجموع شهرهای با سرویس 5G شرکت به 57 شهر رسید.

5G ورایزون اکنون در کلیولند، کلمبوس و سین سیناتی وجود دارد. طبق نقشه پوششی ورایزون، شبکه‌های 5G در دیترویت و آن آربور (Ann Arbor)، میشیگان نیز در منطقه تولدو گسترش می‌یابند.

کایل مالادی (Kyle Malady)، مدیر ارشد فناوری ورایزون در بیانیه‌ای اعلام کرد :

«ورایزون همچنان به توسعه گسترده سرویس 5G Ultra Wideband  خود ادامه می‌دهد و همچنان به لیست شهرهایی با قابلیت دسترسی به این فناوری اضافه می‌شود. مشتریان در این شهرها با دستیابی به سرعت بارگیری و پهنای باند، که آینده برنامه های تلفن همراه مصرف کننده، مشاغل و دولت را تأمین می‌کند، پیشتاز فناوری تغییر دهنده بازی هستند.»

شبکه‌های جدید پرسرعت در تلفن‌های بسیار کوچک‌تر از سیستم‌های همراه قدیمی ساخته شده‌اند. به گفته ورایزون، مشتریان می‌توانند به سرعت اینترنت بالاتر از 4Gbps یا میلیاردها بیت در ثانیه دست یابند  که به آنها امکان دانلود یا پخش فیلم‌ها و نمایش‌های تلویزیونی، برگزاری کنفرانس‌های ویدئویی و همکاری از راه دور در زمان واقعی را در چند ثانیه می‌دهد.

هزینه خدمات 5G به برنامه ورایزون مشتری بستگی دارد. طرح «شروع نامحدود» از 35 دلار در هر ماه شروع می‌شود و شامل داده‌های 4G، LTE و 5G ملی است. برای سرویس 5G Ultra Wideband همراه با 5G Nationwide، برنامه‌های «Play More Unlimited» و «Do More Unlimited » با قیمت 45 دلار در هر ماه آغاز می‌شود.

کارشناسان صنعت پیش‌بینی کرده‌اند که 5G می‌تواند برای تقریباً 90 میلیون خانواده آمریکایی، که اکنون به باند پهن، تلفن و تلویزیون از طریق کابل یا ماهواره دسترسی دارند، به یک گزینه جدید پیشرفته تبدیل شود.

«AT&T»، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تلفن همراه آمریکا و رقیب ورایزون، قبلاً اعلام کرده بود که قصد دارد امسال سرویس 5G را در کلیولند راه‌اندازی کند. اما نقشه پوششی AT&T نشان نمی‌دهد که 5G در کلیولند یا آکرون موجود است.

منبع: سایبربان

نظرات