خرداد ۱۰
دبیر خبر | ۵ آبان ۱۳۹۷

دیدبان هوشمند فضای وب تاریک

هند سیستمی طراحی کرده است که فعالیت های مجرمانه در وب تاریک را ردیابی می کند.

وب تاریک در کشور هند همچون دیگر کشورها جهت فروش مواد مخدر، سلاح و دیگر کالاهای غیر قانونی مورد استفاده قرار می گیرد. محبوبیت وب تاریک در این کشور منجر به افزایش خرید و فروش و مصرف مواد مخدر شده و حتی مؤسسات مالی را نیز مورد تهاجم حملات سایبری قرار داده است. 

متخصصان هند، با افزایش نگرانی ها از گسترش فعالیت های مجرمانه در وب تاریک، سیستمی طراحی کرده اند که به گفته مرکز توسعه محاسبات پیشرفته هند (CDAC)، قادر خواهد بود به صورت 24 ساعته در فضای وب تاریک مانیتورینگ انجام داده، فعالیت های مجرمانه را ردیابی کرده و روش های نوینی برای شناسایی آنها ایجاد نماید. این سیستم، عملیات هایی را که از طریق ارزهای دیجیتال، به ویژه بیت کوین، انجام می گیرند را کنترل نموده و با مانیتورینگ دقیق مبدل های بیت کوین، به سازمان های مجری قانون این امکان را خواهد داد تا در خصوص عملیات های مشکوک اطلاعات لازم را گردآوری کرده و افرادی را که در این عملیات ها شرکت دارند، شناسایی نمایند. 

اگرچه ناشناس بودن وب تاریک کار مبارزه با تجارت های غیرقانونی را برای سازمان های مجری قانون دشوار می سازد؛ اما با طراحی این سیستم، مسیرها برای شناسایی مجرمان بازتر شده و سازمان های مجری قانون می توانند، به صورت هوشمند، در فضای وب تاریک وبگردی کرده و به بسیاری از سایت ها سربزنند. دلالان فضای وب تاریک نیز کار سختی در پیش داشته و به احتمال قوی، در چنگال سازمان های مجری قانون گرفتار خواهند شد. 

نظرات

9 + 5 =